MANİSA HABERLERİ

Yaz Spor Okulları İle Yerinde Eğitim Veriliyor

IHA
10.07.2015 - 18:11Son Güncelleme :

YÜZME KURSLARI BESYO YÜZME HAVUZLARINDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

IHA

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen yaz spor okullarında Manisa’nın Şehzadeler ilçe Kaymakamlığı ve Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinatörlüğünde yerinde eğitim ile yüzme, okçuluk ve badminton olmak üzere 3 branşta yaklaşık 200 öğrenciye kurs veriliyor.
Yerinde eğitim vermeyi amaçlayan Şehzadeler Kaymakamlığı yaz spor okullarına ulaşımı ücretsiz sağlarken, spor malzemelerini de ücretsiz olarak sağlıyor. Çocuklar uzman eğitmenler eşliğinde yüzme, okçuluk ve badminton olmak üzere 3 branşta yaz aylarını sporla geçirecekler.
Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ekrem Öztürk, “Kaymakamlığımızın öncülüğünde yaz spor okulları kapsamında yerinde eğitim uygulamasıyla yüzme, okçuluk ve badminton olmak üzere 3 branşta yaklaşık 200 öğrenciye kurs veriyoruz. Yüzme branşında yapılan çalışmalarda Selimşahlar Karaağaçlı, Yeniköy, Ahmet Bedevi ve Kâzımkarabekir Mahallerindeki kız-erkek yaklaşık 110 öğrenciyi ikametgâhlarından alınarak CBÜ - BESYO yüzme havuzuna getirilerek yüzme eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimizin sadece taşımaları değil mayo ve boneleri de kaymakamlığımızca karşılanmakta.” dedi.
Karaoğlanlı, Sancaklı Bozköy Mahallerinde yapılan çalışmalarda ise okçuluk branşında kız-erkek yaklaşık 50 öğrenciye okçuluk eğitimi verdiklerini belirten Öztürk, “Badminton branşında da Karaoğlanlı, Sancaklı Bozköy mahallerimizde kız-erkek yaklaşık 50 öğrenciye yönelik Badminton eğitimi veriyoruz. Çocuklarımızın yaz tatillerini verimli geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla sportif etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımızın spor aktivitelerin için de olmaları çok önemli spor çocukların fiziksel, mental ve ruhsal gelişimini desteklediği gibi, kendilerine özgüvenlerini, yeni arkadaş kazanmalarını sağlayan çok iyi bir araçtır.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yaz Spor Okulları İle Yerinde Eğitim Veriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaz Spor Okulları İle Yerinde Eğitim Veriliyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  13:30
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı