BALIKESİR HABERLERİ

Yaz Kampından Çok Memnun Kaldılar

IHA
26.07.2015 - 16:09Son Güncelleme :

YAZ KAMPI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

IHA

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı’na” katılan Hürriyet Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrenci gurubu beş günlük kamp programını tamamlayarak mutlu bir şekilde kamptan ayrıldı. Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın uygulamaya koyduğu ‘Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı’ beşer günlük süreler halinde iki öğretmen gözetiminde yirmişer kişilik öğrenci gurupları halinde gerçekleştirilirken yoğun ilgi gördü.
Beş günlük kamp boyunca öğrenciler uygulamalı olarak tarlada sebze üretimi, sportif faaliyetler, yüzme, okuma, drama, çeşitli folklor ve dans dersleri görürken gece eğlenceleri ile de günün yorgunluğunu atıyorlar. Öğrenciler kamp buyunca öğretmenlerinin rehberliğinde, çalışmayı üretime, üretimi de kazanca dönüştürme yolunda atılan küçük adımlarla büyük kazanımlar elde ediyorlar.
Hürriyet Ortaokulu Müdürü Karanfil Bilgin, Müdür Yardımcısı Gülay Ayaz, ve İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ayhan Yeşil, kampı ziyaret ederek kamptaki görevli öğretmenler Mehmet Aydın ve Saim Tekin ile görüştü. Kampa katılan öğrencilerin de konuğu olan öğretmen ve idariciler, kampın her aşamasını yakından gözlemleme imkanı buldular. İdareci arkadaşları ile birlikte öğrencilerini kampta ziyaret ederek onlarla birlikte vakit geçirerek kampın her aşamasını yakından gözlemleyen Hürriyet Ortaokulu Müdürü Karanfil Bilgin,” Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı’nın çok verimli ve faydalı olduğunu gördüm. Kampa katılan öğrencilerimiz, kamp boyunca teknolojinin ve şehir hayatının sıkıcılığından uzaklaşarak bir arada yaşama, paylaşma, arkadaşlıklar kurabilme, gurup disiplinine uyma gibi farklı deneyimler kazandılar. Bu kampın tarlada çalışmaktan ibaret olmadığını gördüm. Öğrencilerin kamp tesisleri çok güzeldi. Kendilerine çok güzel yemekler çıkıyordu. Öğrencilerimiz gün boyu tarlada çalışmalarının yanında sportif faaliyetler, yüzme, okuma, drama, çeşitli folklor ve dans dersleri görüyorlar. Geceleri çeşitli eğlenceler düzenleyerek günün yorgunluğunu atıyorlardı. Yapılan bu çalışmalar ve faaliyetlerden dolayı Belediye Başkanı Necdet Uysal’a teşekkür ediyorum, bu kampların daha geniş yelpazede devam etmesini diliyorum.”dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Yaz Kampından Çok Memnun Kaldılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaz Kampından Çok Memnun Kaldılar haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı