Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yaz geldi haydi oyuna

  Hürriyet Haber
  27 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 25 Temmuz 2007 - 22:54

  Bu yaz sıcaklara dayanmak mümkün değil. Aslında en güzeli yazları sulak bir yerlere göç edip tüm zamanı orada geçirmek, ama tatil dediğiniz de bitiyor. Yine böyle bir tatil arasında torun torba gelip eve kısılmışken evden mızmızlanmalar yükselmeye başladı. Ben de iyi dedim, bari çıkıp biraz oyun bakınayım. Hesapta onlara bakmak için çıktım ama aramızda kalsın, aslında kendim de bu işe az hevesli değilim.

  PC İçİn: Need for Speed - Carbon

  Yarış severlerin gözünde Need for Speed serisinin yeri ayrıdır. NFS: Carbon da yine ben dahil bu tarzı sevenlerin gözünde iyi yer edinmiş bir oyun. Işıltılı caddelerde kapışma teması üzerine kurulu oyunda özel yarışlara katılıp para kazanmak, bu parayla aracınızı görünüm ve performans açısından güzelleştirmek, böylece daha büyük yarışlara hazırlamak ana konuyu oluşturuyor. Oynanış güzel, grafikler ışıltılı, araçlara sunulan terfi olanakları hayli zengin. Üstelik oyunu severseniz sadece PC’de değil, PS3’e kadar hemen her platformda bir sürümü de mevcut.

  PlayStation 2: God of War 2

  Frank Miller’in şişirilmiş çizgi romanından uyarlanan 300 filmini seyrettiyseniz, eski zamanlardaki Sparta uygarlığının ne menem savaşçılar olduğunu bizzat görmüşsünüzdür. Ama oyuncular açısından en sağlam Spartalı Leonidas değil, God of War’ın kahramanı Kratos’un ta kendisidir. İlk oyunda eski Yunan tanrılarının boyunduruğuna girip intikam hırsıyla savaş tanrısı Ares’i alaşağı etme görevini yerine getiren Kratos, bu kez pişmanlığına sebep olan durumu düzeltmek için Sisters of Fate’in peşine düşüyor. Sonuç? Yine etkileyici senaryo, bol aksiyon, bol macera, bol eğlence...

  PlayStation 3: Ninja Gaiden Sigma

  Geçenlerde oyun endüstrisinin duayenlerinden biri, yeni nesil konsol savaşlarında ilk durum ne olursa olsun insanların eninde sonunda grafiğin büyüsüne kapılacağından bahsetmişti. Ne zaman PlayStation 3’e Ninja Gaiden Sigma’yı takıp oynasam, adamın söylediğinde ciddi bir doğruluk payı olabileceğini düşünüyorum. Becerikli bir ninjayı kumanda ederek bir yandan hayatta kalıp, diğer yandan tapınaklardaki sırları ortaya dökmeye çalıştığınız bu oyun, harika oynanabilirliğiyle olduğu kadar PlayStation 3’ün grafik konusundaki yeteneklerini ortaya koyabilmesiyle de baş döndürüyor.

  Nintendo Wii: Warioware Smooth Moves

  Nintendo Wii’nin yenilikçi kontrol sistemi hepinizin malumu. Ama doğrusunu söylemek gerekirse şimdiye kadar bu sistemi kutunun içinden çıkan Wii Sports kadar eğlenceli kullanan bir oyun da çıkmamıştı. Sonunda olaya yine Nintendo bizzat el atmış gibi görünüyor. Warioware Smooth Moves, her biri harekete duyarlı Wii kumandasını farklı şekillerde kullanmanızı gerektiren 200’ün üzerinde mini oyun barındırıyor. Her biri farklı bir grafik yaklaşıma sahip olan mini oyunlarda bazen top sektiriyorsunuz, bazen senkronize dans ediyorsunuz, bazen de kılıç sallıyorsunuz. Pek eğlenceli...

  PS Portable: Harry Potter - Phoenix

  Çocuk edebiyatını fantastik aksiyonla süsleyerek voleyi vuran J. K. Rowling’in ünlü Harry Potter serisinin son kitabı Harry Potter ve Ölümcül Takdis, geçen hafta raflardaki yerini aldı. Eğer seriyi seviyorsanız ve biraz da eskileri hatırlamak isterseniz, bu çıkışa neredeyse paralel olarak tasarlanan Harry Potter: Phoenix’le keyifli vakit geçirebilirsiniz. Adını ve konusunu serinin 5. kitabı olan Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ndan alan oyun, kitaptaki olaylara sadık bir konu akışı izliyor. Harry Potter hayranları gittikleri her yerde bu oyunu keyifle oynayabilirler.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı