« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yaz bitmedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hava sıcaklıkları 35 derecenin altına düşmeyen Antalya'da, turistik tesislerdeki doluluk oranı da yüzde 95'in altına inmiyor.

SOĞUK ve yağışlı hava yurdun büyük bölümünde etkili olmaya başlarken, Antalya'da güneşli günler sürüyor. Sıcaklığının mevsim normali üzerinde olması, sahillerin tıklım tıklım dolmasına neden oluyor. Ekim ayı olmasına rağmen Alanya'nın Damlataş Plajı, cıvıl cıvıl görünümünü koruyor.

YAZDAN KALMA GÖRÜNTÜLER

Antalya'da sonbahar bereketi yaşanıyor. Sezon sonuna rağmen hava sıcaklığının 35-36 dereceden aşağı düşmemesi, sahillerde yazdan kalma görüntülerin yaşanmasına neden oluyor. Sıcaklığın mevsim normalleri seyretmesi ise doğal olarak tatilcilerin işine yarıyor.

SEZON UZADIKÇA UZUYOR

Alanya'nın ünlü plajı Damlataş da Sonbahar yoğunluğundan nasibini alıyor. Onbinlerce turist, altın sarısı kumlarda güneşlenip mavi sularda yüzüyorlar. Antalya'da hala yazdan kalma günlerin yaşanması turizmi de olumlu etkiliyor. Akdeniz sahilindeki turistik tesisler yüzde 90-95 doluluk oranı ile çalışırken, yoğunluğun ekim ayı sonuna kadar sürmesi bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz