Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yaylada film şenliğine Eylül Fırtınası engeli

  Hürriyet Haber
  30.07.2001 - 14:08 | Son Güncelleme:

  Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı Eylül Fırtınası adlı film nedeniyle Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Gökguzluk Yaylası'nda yapılacak olan film gösterimleri iptal edildi. Gazipaşa Belediye Başkanı Bekir Akyol "Kaymakam Ali Kazgan'ın Eylül Fırtınası adlı film nedeniyle gösterimi iptal ettiğini söyledi.

  Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'ndeki Gökguzluk Yaylası'nda, belediye tarafından hafta sonu düzenlenmek istenen film gösterimine Kaymakamlık tarafından izin verilmedi.
    
  Gazipaşa Belediye Başkanı Bekir Akyol, etkinlikte yer alan, ''Eylül Fırtınası'' adlı film nedeniyle Kaymakam Ali Kazgan'ın gösterimi yasakladığını öne sürerek, şöyle konuştu: 
   
  ''Küçük bir ilçe olan Gazipaşa'da sanatsal etkinlikler yapmayı kendimize görev bildik. Nitekim 3 gün için başlattığımız, Sinema Günleri'nin birinci gününde Eylül Fırtınası adlı filmi gösterdik ve deniz kıyısında bulunan belediye tesislerindeki bu gösterimi Kaymakam Ali Kazgan'la birlikte izledik. İkinci gün de Gladyatör filmini oynattık.  Aynı filmleri, hafta sonunda Gökkuzluk Yaylası'nda da oynatacaktık. Hatta Kaymakam da bizimle yaylaya gelip filmleri izleyecekti. Ancak daha biz filmlerin gösterileceği platformu  yaylaya kurmadan, Kaymakam'ın gösterimi yasakladığını duyduk. Sonra jandarma geldi ve film gösterimi için kurulan bütün cihazlara el koydu. Kaymakam beyin bir de yazısı vardı ve yazıda, "Toplum asayişini korumak" amacıyla gösterimin yasaklandığı yazılıyordu.''  

  Bekir Akyol, engellemenin ''Eylül Fırtınası'' filmi nedeniyle olduğunu ve Kaymakam Ali Kazgan'ın ''siyasi nedenlerle gösterime izin vermemiş olabileceğini'' iddia etti.  Gazipaşa Kaymakamı Ali Kazgan ise konuyla ilgili bir açıklama yapmayacağını bildirdi.
  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı