DÜZCE HABERLERİ

Yayla Evlerini Kiralamada Sona Gelindi

IHA
22.08.2015 - 11:14Son Güncelleme :

DÜZCE'DE YAYLA EVLERİNİN KULLANICILARI TARAFINDAN KİRALANMASI İŞİNDE SONA GELİNDİ.

IHA

Düzce ve Gölyaka Orman İşletme Müdürlükleri sorumluluk alanlarındaki Devlet Orman Alanı içinde kalan yayla alanlarındaki bina ve tesislerin kullanıcılarına kiralama işlemi bitmek üzere.
Düzce Orman İşletme Müdürlüğü Çaşırcık, Sırık, Kuşyuvası, yaylalarında toplam 45 adet kullanıcıya Yayla Evleri kiralama işlemi bitirildi.
Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü Sınırları dahilinde kalan Unluk, Pürenli, Kızık, Balıklı, Hıra, Hamamüstü, Ermenioba, Derebalık, Çakırhasan, Beygiroba, Balkaya, Kardüz yaylalarında; “Devlet Ormanlarındaki Yayla Alanlarının Tespiti ve İdaresi Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında bulunan toplam 440 adet bina ve tesisler kullanıcılarına 10 yıllığına kiralama işlemi yapılıyor.
Yayla evlerini kullanan vatandaşların kiralama için yoğun taleplerinin olduğunu ve bugüne kadar toplam 279 adet yayla evinin kiralama işleminin yapıldığını belirten Gölyaka Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan, yayla evlerinin kiralama işlemi tamamlandığını belirtti.
Yayla evlerinin kullanıcılarına kiralanması ile bu güne dek kaçak olan bu binaların hem tamirat ve tadilatları yapılmak suretiyle yaylacılık kültürünün belli bir disiplin ile yürümesi sağlanacak, hem vatandaşlarca elektrik, su ve telefon bağlatılma gibi işlemlerin yasal olarak artık yapılabilir hale gelecek.
Bu güne dek hem Devlet İdaresini ve hem de vatandaşı sıkıntıya sokan sosyal bir problem de böylelikle giderilmiş olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Yayla Evlerini Kiralamada Sona Gelindi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yayla Evlerini Kiralamada Sona Gelindi haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:54
  • Guneş
   07:39
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:43
  • Yatsı
   19:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı