Gündem Haberleri

  Yayımlandığında yönetmelikte görülecek

  Gamze KOLCU / ANKARA
  25.09.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yer alan ‘başı açık’ ibaresinin kaldırılmasına ilişkin muhalefet partilerinden ve eğitim çevrelerinden gelen eleştirilere yanıt verdi.

  Yönetmeliğin henüz yayımlanmadığını, yayımlandığı zaman bütün bu eleştirilerin ne kadarının haklı, ne kadarının haksız olduğunun görüleceğini savunan Avcı, şunları söyledi:

  “Bakanlar Kurulu kararı olduğu için Cumhurbaşkanı’nın da imzası gerekli. Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra bu konuda pek çoğu magazine varan eleştirilerin ne kadar yersiz, temelsiz olduğu görülecektir. Biraz daha sabredersek mesele daha derli toplu değerlendirilebilir. Yönetmelik tüm eğitim kurumlarını kapsıyor. Ama bu yapılan değişikliğin hangi eğitim kurumlarına yönelik olduğunu yönetmelik yayımlandığı zaman, önceki açıklamalarımızı da göz önüne alırsanız göreceksiniz. Oradaki açıklamaların dışında yönetmeliğin yapısından kaynaklanan bir farklı uygulama olmaz. Bakanlar Kurulu yönetmeliğidir. Bütün Milli Eğitim Bakanlığı kurumlarına ilişkin genel esasları belirler. Ama hangi kademede, hangi kuralların uygulanacağı da yine yönetmelik içerisinde ayrıca tadat edilmiştir. Yayımlandığı zaman da görülecek.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı