"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yay burcunun diğer burçlarla ilişkileri

YAY VE BALIK
Balık ve Yay ikilisi, ilk karşılaşmadan itibaren birbirlerine karşı büyük bir çekim hisseder. Buna rağmen ikilinin tam anlamıyla birbirini tatmin etmesi ve kalıcı bir ilişki oluşturabilmesi çok güçtür.

Şefkate, korunmaya ve sevgiye çok ihtiyaç duyan Balık’ın, yaşam amaçları çok farklı olan Yay’dan bunları beklediği şekilde alabilmesi olası değildir. Balık’ın ihtiyacı olan esirgemeyi ve dikkati Yay’ın verememesi, Yay’ın ihtiyacı olan mental uyaranları Balık’ın sağlayamaması, ilişkinin yavaşça tükenmesine neden olur.
Zodyak’ta zorlayıcı bir etkileşim içinde bulunan değişken nitelikteki Balık ve Yay, günlük hayatta nispeten uyumlu olabilir. Kolay adaptasyon sağlayabilen bu ikili, gerçek bir aşkla bağlandıklarında, birbirlerine karşı gerekli esnekliği gösterebilir. Yine de değişiklik ihtiyacı görülen bu ilişkinin çok uzun sürmesi büyük bir sürpriz olur.

Cinselliğin en önemli duygusal dışavurum yöntemlerinden biri olduğunu düşünen Balık, Yay ile ilişkisinde bu alanda da eksiklikler hissedebilir.
Aslında Ateş elementinden olan Yay, cinselliği sever. Ama mental uyaranlara daha açık oluşu, meraklı yapısı ve yoğun değişiklik arayışı zaman zaman Balık’tan uzaklaşmasına nedendir.

Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI