"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yay burcunun diğer burçlarla ilişkileri

Yay-Başak ilişkisinde mental ve entelektüel konular her zaman ön plandadır.

Her ikisinin de parlak bir zekaya sahip olması, başlangıçta birbirlerine cazip gelmeleri için mutlak bir nedendir. Fakat Yay’ın ayaklarının yere basamaması, kalıcı bir ilişkiye girmesinin zorluğu, ulaşılabilir hedeflerin arkasından gitmek isteyen Başak’ın kısa sürede yorulmasına neden olur.

Farklı amaçlarla hareket eden bu ikili, uzun vadede verimli bir beraberlik oluşturabilir ama sabretmeyi ve ödün vermeyi öğrenmeleri birincil gereksinimdir.
Başak hedeflerine ulaşmak için aslında gizli bir bağımsızlık ihtiyacına sahiptir. Yay ise zaten bağlanmaktan korkan bir yapıdadır. Dolayısıyla her iki taraf da ilişkinin kalıcı olması için çok büyük bir çaba harcamak eğiliminde olmadığından, kısa süreli bir ilişki olabilir.

Değişken burçlardan olan ve Zodyak’ta zorlayıcı bir etkileşim içinde bulunan Başak ve Yay, yaşamlarında tensel uyaranlardan çok mental uyaranlara ihtiyaç duyarlar. Bu ikilinin yaşamında, arada bir değişiklik ihtiyacını gidermek adına cinsellik de yaşanır. 

Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI