"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yay burcunu 2013’te neler bekliyor

Geçtiğimiz haziran ayından beri İkizler burcunda bulunan yönetici gezegeniniz Jüpiter, bu yıl da aynı burçta evlilik, ciddi ilişki, ortaklık veya işbirlikleri konularında size fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Eğer geçen yıl evlenmediyseniz, ciddi bir ilişki veya ortaklık kurmadıysanız, 2013 yılının haziran sonuna kadar şansınız devam ediyor olacak, iyi değerlendirin derim.

Jüpiter’in bu evdeki yolculuğu, karşı koymakta zorlanabileceğiniz romantik ilişkileri de gündeme taşıyabilir. Bazı tecrübeler yaşamak için risk alabilirsiniz.

Temmuz ayından itibaren ise burç değiştiren Jüpiter, ortak kaynaklar ve hukuki konular evinizde, başka kişilerin kaynakları kanalıyla edineceğiniz şansları akla getiriyor.

Eşinizin maddi durumu ve gelirlerindeki kalıcı artış, çözümlenmemiş mal mülk olaylarında fırsatlar, krediler, burslar, sponsorluk ilişkileri, tazminat, miras, prim, komisyonlar gibi konularda 2014 yılının ortalarına kadar en şanslı burçsunuz.

Satürn (disiplin) gezegeni, önümüzdeki 2,5 yıl boyunca, 12’nci konumunuzda ilerliyor. Normal çevrenizden uzakta çalışmak veya yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte, pek çok olayın ya çok iyi ya da çok kötü gittiğini gözlemleyebilirsiniz. Çünkü Satürn en uç noktalarda etkindir.

Kaderinizi baştan yaratacak ipuçları

Akrep burcundaki Satürn, aynı zamanda fiziki ve zihinsel sağlık gereksinimlerinde de çelişki gözlemlenmesine neden olabilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken yıllardasınız. Özellikle psikolojik açıdan kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Ancak korku ve endişelerinizle yüzleşmeniz hayatınızdaki engelleri tamamıyla ortadan kaldırmanızı sağlayabilir.

3 Kasım civarında ruhsal yenilenme sağlayarak kaderinizi baştan yaratacak ipuçları elde edebilirsiniz. Farklı topluluklar ya da kültürlerle ilgili çalışmalar veya gizli planlar söz konusu olabilir.

İş değiştirebilirsiniz

Satürn’ün pozisyonu, sizde ya da yakın çevrenizde yaşanan sağlık sorunları nedeniyle içinize kapanmanıza neden olabilir.

Düşünce dünyanızın karışık olacağı bir süreçtesiniz.

Zamanınızı, enerjinizi ya da paranızı doğru yerlere yatırmanız gereken bir yıl. Yeni müşteriler edinebilir, iş değiştirebilir veya toplumda ön plana çıkmanızı sağlayacak adımlar atabilirsiniz.

25 Şubat civarı, zayıf olduğunuz konularda işinizle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Çok hırslı veya atak olmasalar da, daha istikrarlı ve güvenilir kişilerle çalışmanız sizi pek çok alanda koruyabilir.

26 Haziran civarında daha önce yürürlüğe koymakta zorlanacağınız bir planı ya da fanteziyi büyük bir özgüvenle gerçekleştirebilirsiniz.

17 Temmuz civarında sosyal organizasyonlar veya kalabalık gruplara hizmet veriyorsanız, önemli başarılar kazanabilirsiniz. Umut ve gerçeğin uyum içinde olacağı bir dönem olabilir.

Aynı olaylar 12 Aralık’ta ve 24 Mayıs 2014 civarında da kendini tekrar ediyor, asıl olumlu gelişme en son tarihte yaşanabilir.

Bu tarihlerde fikir, proje ya da planlarınızı yüksek bir özgüvenle ve başkalarının bir şeyler eklemesini beklemeden sunabilirsiniz.

İç sesinize güvenmeniz gereken bir yıldasınız. 5 Eylül civarında kariyerinizde veya iş hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilir veya belli bir konuda uzmanlaşabilirsiniz.

Aşk hayatınız, sıkıntı nedeni

20 Mayıs, 1 Kasım ve 18 Ekim civarında gelirleriniz ve aşk hayatınız gerilim nedeni olabilir.

Partnerinizin gelir durumu sizi endişelendirebilir veya ahlaki olmayan bir ilişki nedeniyle değer yargılarınızı sorgulayabilirsiniz.

Çocuğunuzun eğitimi için para gerekebilir veya çocuğunuzun eğitim konusundaki isteksizliği yorucu olabilir.

Partnerinizin isteksizliği veya sizin sıkılmanız nedeniyle bir ilişki bir anda sonlanabilir.

Bu konuların okuduğunuz kadar etkili değil, hafif dozda yaşanacağını eklemeliyim.

11 Ocak civarında maddi konulara bakışınız değişebilir, finansal alanda yeni başlangıçlar yapabilir, gelirlerinizi artırmanın alışılmamış yollarını bulabilirsiniz.

Temmuz ayı sonrası size ekonomik tavsiyelerde bulunacak kişilerle ya da kârlı işbirlikleriyle karşılaşma olasılığınız yüksek.

Sağlığı ihmal etmemek lazım

20 Nisan sonrası yorucu işler ya da aşırı spor sebebiyle kendinizi çok yorabilirsiniz.

Enerjiniz yüksek olacak, ama enerjiyi kontrol edememeniz nedeniyle sağlık sorunları yaşamamaya ya da zayıf düşmemeye dikkat etmelisiniz. (Özellikle 9-10-25 Mayıs civarında.) 

Diğerlerine ayak uydurmaya çalışmak, fiziksel açıdan zorlayıcı olabilir, kontrollü olmakta fayda var.

Bu tarihlerde sağlık sorunlarının bir diğer nedeni işte yaşanan problemler, işyerindeki değişiklikler, ek görevler ve stres de olabilir, dikkat!

3 Kasım’da da aynı başlıklarda bazı başlangıçlar ön plana çıkıyor.

Aynı zamanda 4. evinizdeki Neptün, sizi ailenize veya evde birlikte yaşadığınız kişilere karşı daha hassas olmaya itiyor.

11 Mart civarında aile ilişkileriniz iyice pekişebilir veya evinizde yenilikler yapabilirsiniz.

Dekorasyona ya da taşınmaya başlamadan önce size yarım kalan işleri tamamlamanızda ve size yardımı dokunabilecek kişileri davet etmenizde fayda var.

25 Mayıs civarında evinizin güvenliğine önem vermelisiniz, evinizle ilgili bazı konular (su basması, böcekler, rutubet vb.) sizi yorabilir.

26 Ocak civarı çıkılacak seyahatlerde bazı aksilikler, ertelemeler veya rötarlar oluşabilir, uzun mesafe seyahatleri açısından 6 Ağustos civarında da bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum.

Sağlık ve sevgiyle kalın...

Not: Yükselen burcunuzun yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yarın: Oğlak burcunu 2013’te neler bekliyor?

Koç
Birlikte olduğunuz kişinin ailevi ilişkilere özellikle önem vermesi, aslında sizin avantajınıza. Böylece siz de ailenize yeterince zaman ayırabiliyorsunuz.

Boğa
İş toplantılarınızdan alacağınız sonuçlar, sizin yararınıza olacak. Tek noktaya takılı kalmayıp geniş bir çerçevede düşünebilirseniz, başarılı olmamanız için hiçbir neden yok.

İkizler
Hareketli ve aktif bir güne hazır olun. Düşünsel ve entelektüel kapasitenizin yoğunluğu, verimli bir gün geçirmenizde etkili olacaktır. Bunu değerlendirmelisiniz.

Yengeç
Bugün mevcut ilişkinizde kendinizi bıkkın ve sıkılmış hissedebilirsiniz. Köklü değişiklik yapmaya ve yenilenmeye ihtiyacınız var. Bugün bunun da farkına varabilir ve çözüm arayışlarına başlayabilirsiniz.

Aslan
Aşk anlayışınızda değişim yaratmak için duygularınızı tanımanız ve neye ihtiyacınız olduğunu çok iyi anlamanız gerekiyor.

Başak
Sevdiğiniz kişiyle doğru bir iletişim kurabilirseniz, içinizden yükselen duyguları ona anlatabilir ve doğru yolu bulabilirsiniz.

Terazi
Sezgilerinizin ve fiziksel enerjinizin güçlü olduğu bugün, işyerinizdeki sorunlara çözüm bulabilir ve başarılı kararlar alabilirsiniz.

Akrep
Her ne kadar sürpriz olaylarla karşılaşsanız bile ekibiniz ya da müdürünüzle gerilim yaşamamak, enerjinizi öfke ve kızgınlığa dönüştürmemek için kontrollü olmaya gayret edin.

Yay
İş ve para konularında mevcut durumunuzu koruyacaksınız. Hiçbir olumsuz etkiyle karşılaşmayacak olmanız, beklentilerinize hızla ulaşmanıza yardım edecektir.

Oğlak
İşyerinizde kendinizi ispat etmek durumunda kalabilirsiniz. Duygusal tatmine en çok bugün ihtiyacınız olacak, bu yüzden de fiziksel enerjinizi olumlu kullanmak isteyeceksiniz.

Kova
Bugün iradeniz sayesinde fiziksel enerjinizi göstereceksiniz ve yaratıcı fikirlerinizle girdiğiniz ortamlarda beğeni toplayacaksınız.

Balık
Karşınıza çıkacak fırsatlar genellikle fiziksel enerjinizi deneyimlemek için oluşacak ve bunu olumlu kullanmak için çaba harcamak zorunda kalacaksınız. Kontrolü elden bırakmadan ve fazla sinirlenmeden hareket etmeye çalışın.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI