"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yay burcu ve aşk

Aşk açısından ilginç ve en çekici burçlardan birisidir.

Yaşamı bir eğlence gibi algılayan Yay, aşkı ve hayal kurmayı da çok sever. En önemli özelliklerinden bir tanesi espri yeteneğidir. Daima yeni fikirlerle doludur ve yaşama karşı hevesli bir yaklaşımı vardır.

Özgürlük tutkusu, bonkörlük ve macera arayışı da önemli özelliklerindendir. Heyecan, ihtiras, romantizm macerasına rağmen, bu özgür ruh, bir yere bağlanıp kalmayı oldukça sıkıcı bulabilir. Yay aşkı bir macera ya da mücadele gibi algılar. ılk kez birlikte olduğu insandan etkilenmezse, ilişkiye devam etmez.

Yay için gittiği yerden ya da yediği yemekten çok, karşısındakinin ne anlattığı önemlidir. Yay burcu insanı pek çok konuya derinden ilgi duyduğu için, partnerinin de entelektüel olarak zengin olmasını ister. ılişkide kısa bir süre sonra, Yay’ın oldukça net ve direkt yaklaşımları ortaya çıkmaya başlar.

Yay’ın ilişkideki temel amacı, eşine sadık kalabilmektir. Ancak evine aşırı düşkün, dışarı çıkmak istemeyen bir insanla ya da çok kıskanç bir eşle birlikte olabilmek Yay için mümkün değildir. ılişkinin gerektirdiği, özgürlükten vazgeçme durumu, Yay’ın kendini tuzağa kapılmış hissetmesine neden olur.

Kendine uygun bir eş bulduğunda, sakladığı derin ihtirasların ve sıcaklığın ortaya çıkması da kaçınılmazdır Bu andan itibaren Yay ile geçirilecek bir yaşamda sıkılmak mümkün değildir. Cinsel yaşamları oldukça kalabalık olabilir. Farklı deneyimlerde, farklı insanlarda farklı çekicilikler bulur.

Dışarıdaki hayata çok meraklı olan Yay, geniş bir çevreye sahip olduğu için, çok farklı deneyimler yaşamak şansını da yakalar. Ancak oldukça dürüst ve açık yürekli olan Yay, partnerine bu deneyimlerinden bahsetmekten de hiç çekinmez. Bu hareketli yaşama dayanabilecek bir partner bulmakta zorlanan Yay insanları, bazen sevdikleri kişi yanlarında olmadığı zaman, yanlarındaki kişiyi sevmeyi tercih edebilirler.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI