Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yavuz Bingöl'le Başbakan Davutoğlu arasındaki diyalog

  Hürriyet Haber
  22.04.2016 - 15:31 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Kültürel Kalkınma Projesi kapsamında sanatçılarla bir araya geldi. Görüşmede Yavuz Bingöl'ün Davutoğlu'na "Strazburg'daki konuşmanız muhteşemdi, muhteşemdi, muhteşemdi" dediği duyuldu.

  Etkinlik sonrası Başbakan Davutoğlu ile ayak üstü görüşen Bingöl, Başbakan'ın Strazburg'daki konuşmasını hatırlatarak "Strazburg'daki konuşmanız muhteşemdi, muhteşemdi, muhteşemdi" dedi.

  Bu sözler üzerine Başbakan Davutoğlu da "Ben bütün Türkiye adına konuştum" dedi.

  STRAZBURG'DA NE OLMUŞTU?

  Başbakan Davutoğlu'na doğu ve Güneydoğu illerinde süren operasyonlar hakkında İngilizce soru soran HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü'ye çok sert sözlerle karşılık vermişti. Kürkçü'ye "Bu soruyu Türkçe sormanızı isterdim" diyen Başbakan Davutoğlu şu ifadeleri kullanmıştı: "Kim yaparsa yapsın, yollara mayın döşerse, bomba yüklü arabalara vatandaşlarıma saldırırsa onu durdurmak benim asli görevimdir ve bu mücadele her Türkiye vatandaşı kendini güvende hissedene kadar sürecektir. Çözüm süreci ilan edildiğinde silahlar bırakılsaydı bugün başka şeyler konuşuyor olabilirdik. Terör örgütü eylemlere devam edecek, siz dönüp bu operasyonların ne zaman biteceğini soracaksınız. Ama Türkiye'de her şey konuşulabilir. TBMM'de istediğiniz ifadede bulunuyorsunuz. Sorularınızın cevabı bu satırların arasındadır. Türkiye'yi dinlemeyi bilseydiniz, sorularınızın cevaplarını alırdınız."

  Davutoğlundan AKPMde Kürkçüye Türkçe tepkisiDavutoğlu'ndan AKPM'de Kürkçü'ye 'Türkçe' tepkisi

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı