« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yavru Kartal zirveye kondu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlhan Cavcav:Ümit Karan kolay kolay Galataaray'da oynayamaz Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray ile antrenmanlara çıkan Ümit Karan'ın, hala Gençlerbirliği'nin futbolcusu olduğunu vurgulayarak, "Hülle, hile demektir. Ümit Karan'ın kolay kolay Galatasaray'da oynayacağını sanmıyorum" dedi. Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu da "Bu yönetmelikler yürüRlükte olduğu sürece Ümit Karan G.Saray'da oynayamaz." dedi.

Kulüpler Birliği'nin toplantısına katılmak için İstanbul'da bulunan Cavcav, toplantıya girmeden önce gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Galatasaray gibi, UEFA Kupası'nı kazanmış bir kulübün örnek olması gerektiğini ve hülle yoluna gitmesinin onaylanamayacağını belirten Cavcav, "FIFA'nın kararının Türkiye'de uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli değil. Ayrıca bu işin mahkemesi var, adaleti var. Biz sonuna kadar direneceğiz. FIFA ile de görüştük. Her ülkenin hudutları içinde kendi kanunlarının geçerli olduğunu söylediler. 5 Temmuz'da satış günüvar. Biz Ümit için gerekli miktarı Futbol Federasyonu'na yatıracağız. Sonrasını ise hep beraber göreceğiz." dedi.

Ümit Karan'ı hülle yoluyla hiçbir takıma vermeye niyetleri olmadığını ifade eden Cavcav, "Hülle yolunun açılması, ancak futbolcu satışı yoluyla hayatını idame ettirebilen Anadolu kulüplerine indirilecek en büyük darbe olur. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük kulüpler bugün için bu işten karlı çıkabilirler. Ama sonunda en büyük zararı görecekler de onlar olur. Futbol Federasyonu, Türk kanunlarınına göre gerekeni yapacaktır." diye konuştu.

AKSU:"HÜLLENİN FUTBOLDA YERİ YOK"

Futbol Federasyonu Başkanvekili Ata Aksu, hülleyi "hile" olarak yorumladı ve "Hüllenin futbolda yeri yoktur" dedi. Aksu, Kulüpler Birliği toplantısı için geldiği federasyon binasında, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ata Aksu, hülle yoluyla transfer konusunda kendilerine gelmiş herhangi bir başvuru olmadığını, bu konu önlerine geldiği zaman gerekeni yapacaklarını belirterek, "Bizim geçerli mevzuatımıza göre hülleye izin vermemiz söz konusu değil. İç talimatlara göre böyle bir transfer şekli yok" dedi.

MOSTUROĞLU:ÜMİT KARAN G.SARAY'DA OYNAYAMAZ

Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu da "'Hülle', aslında 'Hile' demektir. Bu yönetmelikler yürüRlükte olduğu sürece Ümit Karan G.Saray'da oynayamaz. Bu futbolcunun G.Birliği ile sözleşmesi devam ediyor. FIFA'nın aldıığı karar kapsamına girmiyor. Ümit karan için iki seçenek var; ya yurt dışında bir takıma transfer olacak orada oynayacak ya da kulübünde bir yıl daha kalacak" dedi. (aa)


Bunları da Beğenebilirsiniz