Gündem Haberleri

  Yavru ayıya cenaze töreni

  Hürriyet Haber
  15.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'da oynamadığı gerekçesiyle işkence yapılıp sonra kurşunlanarak öldürülen yavru ayı için Hayvanları Koruma Derneği cenaze töreni düzenledi. Derneğin Antalya Şube Başkanı Sevda Kıraç, kefen gibi bir beze sardığı ayıyı ormanlık alanda açtığı mezara gömdü ve başında Fatiha okudu.

  Otogarın karşısındaki Uğur Sorguç Stadı yanındaki boş alanda vücudunun değişik yerlerinde kırıklar ve çürükler olduğu halde öldürülmüş olarak bulunan 3 yaşındaki boz ayı, dün hayvansever Sevda Kıraç tarafından Kepezaltı'ndaki ormanlık alanda götürüldü. Kıraç, beze sardığı ayıyı kazdığı mezara koydu ve üzerini toprakla kapattı, mezarın çevresini de taşlarla belirledi. Cenaze töreninden sonra Antalya Emniyet Müdürü Natık Canca'yı ziyaret eden Kıraç, Alanya, Manavgat, Side, Belek gibi tatil beldelerinde ayı oynatanların yakalanmasını isteyerek, şöyle konuştu:

  ‘‘Oynamadığı için cinayete kurban giden ayı yavrusunun katili mutlaka bulunmalıdır. Jandarma ile daha önce görüştüm ve Silahlı Kuvvetler'in bu konuda hassasiyetine hayran oldum. Derhal tüm sahil şeridindeki karakollara faks çekilerek göçebe çingenelerin yakalanması için talimat verdiler. Hayvan Hakları Yasası'nın Meclis'ten çıkması için gün sayıyoruz.’’  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı