Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yattara'ya ayrı bilet

<B>CİDDİ </B>bir sürprizdi ilk 10 dakikada yaşananlar.. G.Antepspor, diğerleri gibi sinip kabuğuna çekilmiyor, tam tersine üzerine üzerine gidiyordu Trabzonspor'un.

Bordo mavililer bu bölümü "bunlar ne yapıyor?" sorusuna yanıt arayarak geçirdi. Bu arada Erdinç'in ceza alanında Lazarov'un forma kalitesini kontrolü aşan bir penaltısı ile Gökdeniz'in attığı buz gibi gole geçit vermeyen yardımcı hakem bayrağı vardı.

Ve de maçın belirli bölümlerinde vites yükseltip tempo yapan Trabzonspor'un Yattara şovunu izledik Avni Aker'de. Attı-tuttu, verdi-kaçtı ama hep geçti Gineli karşısındaki Barış'ı. Genç oyuncuyu da sıkıntı bastı. Aslında Trabzonspor yönetimi bu Yattara için ayrı bilet kesmeli. Onun yaptığı, futbolun ötesinde bir şey. Şov mu, artistik sanatların futbol versiyonu mu, yoksa balenin Afrika uyarlaması mı dersiniz Yattara'nın yaptıklarına. Adı ne olursa olsun seyri de güzel, tadı da.

Abartılı fantazi

Karşılaşmanın ilk yarısını Özgür'ün kafasıyla üstün kapadı Karadeniz ekibi. Topu-tüfeği ile saldıran, gol bulma hevesine kapılan Gaziantep'e gecenin en iyisi kaleci Petkoviç'le direnen Trabzonspor, Gökdeniz ile bulduğu ikinci golden sonra anlamsız bir rahatlama içine girdi. Kalan dakikalar Antep forvetleri ile Petkoviç arasında geçti. Bu arada Gökdeniz, Fatih ve Yattara'nın abartılı fantazi hevesleriyle kaçırdıkları inanılmaz goller de ikinci bölümün kenar süsleriydi.

Sonuçta Trabzonspor, iki sezondur müzesine götürdüğü Türkiye Kupası finali öncesi Galatasaray'a 20 Nisan randevusu verdi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI