Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yattara'nın fedakarlık yapması gerekiyor

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, iç transferde sorun yaşamayacaklarına inandığını belirterek, "Önce Selçuk'a imza attırmayı planlıyoruz. Ardından Egemen, Ceyhun ve Yattara ile görüşeceğiz. Dış transferde ise 2 oyuncu aldık. Bir oyuncu daha alabiliriz" dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, sezonun ikinci yarısının daha çekişmeli geçeceğine inandığını belirterek, "Bizde bu doğrultuda kadromuzu daha da güçlendirmek adına 2 önemli futbolcu transfer ettik. Ülkelerinde oldukça beğenilen bu iki oyuncunun Türk futbolunda da kendilerini ispatlayacaklarına inanıyorum. Takımızda birbirinden kaliteli oyuncular var. Bazı futbolcuların geç kalması tabi hocamız gibi bizimde canımızı sıktı. Ama bu konuda gereken yapılacaktır. Kadromuzu güçlendirmek için belki bir oyuncu daha alabiliriz" diye konuştu.

YATTARA'NIN SÖZLEŞME UZATMAK İÇİN FEDEKARLIK YAPMASI GEREKECEK

Şener, iç transferde ise Selçuk İnan'a gelecek hafta içerisinde imza attırmayı planladıklarını belirterek, "Futbolcumuzla yaptığımız ilk görüşmelerde olumlu sonuç aldık. Oda burada kalmak istiyor. Ona imzayı attırdıktan sonra Egemen, Ceyhun ve Yattara ile görüşmelere başlayacağız. İç transferde bir sorun yaşayamayacağımızı düşünmüyoruz" dedi. Bu arada Yattara'nın sözleşmesinin uzatılması için fiyatında indirime gitmesi gerekecek. Yönetimin futbolcuya bu yönde bir teklif yaptığı Yattara'nın da takımda kalmak için buna sıcak baktığı öğrenildi.

ŞENER: "BEKLENTİLERİN TAKIM ÜZERİNDE BASKI OLUŞTURMAMASI GEREKİYOR"

Şener, Şenol Güneş'in sorunları çözme konusunda tecrübesinin çok fazla olduğunu da belirterek, "Bu aşamadan sonra her şey bizim elimizde. Biz aynı havamızı korursak geri kalan mesafeyi de istediğimiz şekilde alabiliriz. Bu sezon sonunda uzun zamandır hasretini sürdürdüğümüz şampiyonluk kupasına ulaşmak istiyoruz. Bu konudaki temennilerimiz oldukça yüksek. Bu beklentilerin takım üzerinde bir baskı oluşturmasını engellemeliyiz. Bunun içinde camianın kenetlenmesi ve birlikte hareket etmesi gerekiyor" diye konuştu.

TAKIM SALI GÜNÜ TOPLANIYOR

Trabzonspor'da kaçak futbolculardan Colman'ın yarın, Alanzinho ve Jaja'nın ise Salı günü takıma dahil olması bekleniyor. Bu futbolcularla kampa katılmalarının ardından bir toplantı yapacak olan Şenol Güneş'in, futbolculara para cezasının yanı sıra ekstra antrenman cezası da vermesi bekleniyor. Bu arada izinli olan Selçuk İnan da dün akşam itibariyle kampa dahil oldu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz