« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yattara'dan sonra Jabi krizi

Trabzonspor'da, her yıl kamplara geç katılan Gineli futbolcu Yattara'dan sonra yeni transfer Jabi de izni bitmesine rağmen Türkiye'ye dönmedi.

Yunus Emre SEL / TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME
DOĞAN: BENİ DİNLERSE DÜNYA YILDIZI OLUR

Trabzonspor'un bu yılki çalışmasına da geç katıldığı için teknik direktör Ziya Doğan tarafından antrenman sahasının ortasında azarlanan Yattara'dan sonra Jabi'de günler geçmesine rağmen ülkesinden hala dönmedi.

Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, hiç bir futbolcuyu dinlemeden ön yargılı davranmak istemediklerini, Jabi'yle konuştuktan sonra karar vereceklerini belirterek, "Yattara ile yaşanan küçük pürüz halledildi. Ancak Jabi'nin de kampa beklendiği sürede gelmediği ortada. Dönüşünde teknik direktörümüz Ziya Doğan, konuşacak ve bize bir rapor verecek. Jabi'nin önce savunmasını alacağız, sonra da ne gerekiyorsa, onu yapacağız" dedi.

TOLGA'NIN OYNAMASI ZOR

İnter Toto Kupası maçına as kadrosuyla çıkmaya hazırlanan Trabzonspor'da kaleci Tolga'nın pazar günkü maçta oynamasının zor olduğu bildirildi. Kaslarında yumuşak doku zedelenmesi bulunan Tolga'nın sakatlığının ciddi olmadığı, ancak riske edilmeyeceği belirtildi. Tolga hakkındaki son kararı, maç saatinde Ziya Doğan'ın vereceği öğrenildi. Tolga'nın oynamaması halinde kaleyi Brezilyalı kaleci Jefferson'un koruyacağı bildirildi.

YÖNETİM TRANSFER YAPMAMAKTA KARARLI

Ziya Doğan'ın, “Takımın hala takviyeye ihtiyacı var. Yönetimle konuştum, transfer yapacaklarını biliyorum“ açıklamasına değinen Başkan Yardımcısı Pişiren, transfer konusunda şunları söyledi:
"Ziya Doğan'ın açıklamasına saygı duyuyoruz ama biz daha önce transferi kapattığımızı söylemiştik. Ziya Doğan'ın takımda eksik gördüğü yerlere takviye istemesi de gayet normal. Ancak şu anda bir transfer görüşmemiz yok. Bu bir kriz habercisi değil. Oturup, konuşulup tatlıya bağlanacak bir durum. Ziya Doğan'la gayet uyumlu çalışıyoruz. Artık bunları aşmamız gerekiyor. Ligin başlamasına çok az bir zaman kaldı ve önümüzde bir İnter Toto kupası maçı var. Onu düşünmeliyiz."

TARAFTARDAN DESTEK BEKLENİYOR

Pazar günü Arnavutluk'un Vllaznia takımıyla karşılaşacakları maçta taraftarından destek beklediklerini söyleyen Aydın Pişiren, tribünlerin tıklım tıklım doldurmasını beklediklerini vurgularken, "UEFA Kupası’ na katılabilmemiz için büyük önem taşıyan bu maçta, seyircilerimizin bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyoruz. İnter Toto'dan UEFA'ya kalmak çok zor değil. Vllaznia takımını çok iyi analiz ettik. Kaliteli oyuncuları var, ancak bizim kalitemiz de ortada. Turu geçecek skoru alıp deplasmanda formalite maçı oynamak istiyoruz. Taraftar ve camia, arkamızda olduğu sürece büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz