« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yattara'dan Şenol Güneş'e sitem

Trabzonspor'un eski kaptanı Ibrahima Yattara, futbolu Bordo-mavili forma altında bırakmayı çok istediğini belirterek, "Şimdi ayrılıyorum ama döneceğim" dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Yattara, Trabzonspor'u hiçbir zaman para için satmayacağını da belirterek, "Bazıları 1 – 2 yıl oynuyor sonra ya bu takımı bırakıyor, ya da benim kadar para istiyor. Umarım çok üzerine titrenenler, benim gibi Trabzonlu olup kalırlar, kaçmazlar. Herkes görecek gerçek Trabzon'u gönülden sevenleri. Beni kenara atanlar da bunu görecek" diye konuştu.

"FUTBOLU BURADA BIRAKMAK İSTİYORDUM"

Trabzon'dan gözyaşları ile ayrılan Gineli futbolcu Ibrahima Yattara, 8 yıldır giydiği bordo – mavili formaya veda etmenin sanıldığı kadar kolay olmadığını söyledi. Yattara, Trabzon'dan ayrıldığı için çok üzüldüğünü belirterek, "8 yıl önce buraya geldiğimde bu kadar kalacağımı düşünmüyordum. İlk geldiğimde hiçbir şey bilmiyordum, sadece futbol oynamaya gelmiştim. Sonra baktım ki burada çok sempatik ve sevecen insanlar var. İyi işler yaptım bu forma altında. Taraftarlar benim kalbime, bende onların kalbine girdim. Bu takımda futbolu bırakmak istiyordum. Ama olmadı. Ayrılmam gerekiyor. Üzülüyorum tabi ki ama futbol böyle bir oyun" dedi.

"ARKAMDAN ÇOK İŞLER ÇEVİRDİLER AMA TAKIMA ZARAR VERMEMEK İÇİN SUSUYORUM"

Bugüne kadar bir çok yönetim ve hocayla çalıştığını ama sadece mevcut yönetimin kendisine farklı gözle baktığını da ifade eden Yattara, "Bugüne kadar kaç tane başkan, kaç tane hoca gördüm. Sadece bu yönetim beni farklı gördü. Özellikle sakatlıktan sonra yönetim beni göndermek istedi. Arkamdan çok şey yaptılar. Ama takıma zarar vermemek için fazla konuşmak istemiyorum. Trabzon'dan ve Türkiye'den ayrıldığım için çok üzgünüm. Türkiye'de başka bir takıma gidebilirim ama bu takım benim kalbimde. O yüzden Türkiye'de başka takımda oynamak istemiyorum ve ayrılıyorum. Veda için çıktığım Avni Aker de bir grup beni protesto etti. O protestoyu beklemiyordum. O tepkiyi görünce şoke oldum. Tepki görürüm veya görmem bu hiçbir şeyi değiştirmez çünkü bu takımı çok seviyorum. İnşallah ileride tekrar buraya geleceğim" diye konuştu.

"SEZONA İYİ BAŞLAMIŞTIM NEDEN KESİLDİM BİLMİYORUM"

Şampiyonluğu kendilerinin verdiğini de ifade eden Yattara, "8 senedir buradayım ve ilk defa şampiyonluğa bu kadar yaklaştık. Ama olmadı, çok üzüldüm. Devre arasına 9 puan farkla girmiştik. Sezona iyi başlamıştım neden kesildim bilmiyorum. Futbolda her şey olabilir. Teknik direktör beni kullansaydı şampiyonluk görme şansımız daha yüksek olabilirdi. Bazen oynattı, bazen oynatmadı. Bu yüzden kendime gelemedim. Forma giyip kendime gelmek istedim ama şans vermedi. Bence şampiyonluğu biz verdik. Çünkü devre arasına 9 puan farkla girmiştik ve iyi bir takımdık. Çok büyük şansımız vardı. Bu şansı iyi kullanamadık" şeklinde konuştu.

"BEN ASLA BU TAKIMI PARA İÇİN SATMAM"

Yattara, oynayarak, kendisini göstererek para kazandığını da belirterek, "Trabzonspor'da Allah'a şükür iyi paralar kazandım. Ama o paraları kolay kazanmadım. İlk geldiğimde az para kazanıyordum. Oynadım, kendimi gösterdim ve o parayı aldım. Çok kaldım burada. İstediğim zaman gidebilirdim ama parayı hiçbir zaman sorun etmedim. Önemli olan bu formayı giymekti benim için. Bu taraftar ve şehir için oynuyordum. Başka futbolcular geliyor, bir sene oynuyor ve benimle aynı parayı istiyorlar. Gerçi bu yönetimin işi ama ben sadece bir şey söylemek istiyorum; ben bu takımı hiçbir zaman para için satmam. Bazıları 1 – 2 yıl oynuyor sonra takımı bırakıyor. İnşallah herkes bu takımda benim kadar forma giyer ve takımda futbolu bırakırlar. İnşallah seneye herkes bu takımda kalır ve o oyuncular takımı satmaz" dedi.

"BEN TÜRK DEĞİLİM YABANCIYIM AMA İNŞALLAH BURADAKİLER TAKIMI BENİM KADAR SEVER"

Takımın Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmasını çok istediğini de ifade eden Yattara, "Umarım bu takım seneye Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olur ve ben de onları izlerim. Türk değilim yabancıyım ama inşallah ben bu takımı ne kadar seviyorsam diğerleri de o kadar sever ve bu takımda kalırlar. Umarım üzerine çok titrenenler, benim gibi Trabzonlu olup kalırlar ve kaçmazlar. Herkes görecek gerçek Trabzon'u gönülden sevenleri. Beni kenara atanlarda bunu görecek" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler