« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yattara’yı 20 dakikada keşfettim

Trabzonspor Kulübü'nün eski başkanı Özkan Sümer, 2 sezon önce transfer ettiği Gineli futbolcu için, ‘Onu oyuna sonradan girdiği bir maçta tespit ettim’ dedi.

Adnan SUNGUR / (DHA)
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’un yıldız futbolcusu İbrahima Yattara’nın Özkan Sümer tarafından iki sezon önce 20 dakikada beğenildiği ve transferinin bu şekilde gerçekleştiği öğrenildi. Sümer, bordo mavili takıma kazandırdığı Gineli yıldızı nasıl keşfettiğini şöyle anlattı: ‘Menajer Adnan Demir ve yönetici Hüseyin Tütüncü ile Antwerp’in maçını izlemeye gittik. Bir başka oyuncuya bakıyorduk. Maçın 70. dakikasında oyuna Yattara girdi.

Yanına yaklaşmazdım

İnanılmaz hareketler yaptı. Adeta büyülenmiştim. Hemen Adnan Demir’e, ‘Şartlarını öğren’ dedim. Daha sonra bu oyuncunun 90 dakikalık bir karşılaşmasını daha seyrettim. Ama o maçta inanılmaz kötüydü. Kendisiyle pazarlığa oturduğumuzda ise, ‘Bak Yattara, eğer seni sadece son maçta izleseydim yanına bile yaklaşmazdım’ dedim. Yattara da, menajerinin sakatlanmaması için kendisini uyardığını, ondan kötü oynadığını söyledi’ Öte yandan önceki gece vefat eden Trabzonspor ve A.Sebatspor'un eski futbolcularından İbrahim Ayvaz'ın cenazesine bordo mavili camianın önde gelen isimleri katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz