« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yattara söz verdi

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Yattara'nın tedavi için ülkesine giderken, "Beni göndermeye çalışanlara sahada cevap vereceğim" şeklindeki açıklaması tepki çekti.

Yunus Emre SEL / TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sportif Direktör Ünal Karaman bu açıklamaları inceleyeceklerini belirterek, "Bize tedavi sonrası eski günlerine döneceğine dair söz verdi" diye konuştu.

Trabzonspor'da yıldız futbolcu Ibrahima Yattara'nın tedavi için Türkiye'yi veya Avrupa'yı değil de, ülkesi Gine'yi seçmesinin şokunu yaşayan yönetim, ikinci bir şokla daha sarsıldı. Futbolcunun giderken yaptığı, "Tedavi masraflarımı kendim karşılayacağım. Beni göndermeye çalışan yönetime sahada cevap vereceğim" şeklindeki açıklamalarının bozuk Türkçe'sinden dolayı mı, yoksa bilerek mi yapıldığını araştıran yönetim, gerekirse Gineli oyuncuyu uyaracak.

Trabzonspor Sportif Direktörü Ünal Karaman, DHA'ya yaptığı açıklamada, Yattara'nın giderken kendilerine çeşitli sözler verdiğini belirterek, "Bize tedavi sürecinin ardından eski günlerine döneceğine dair sözler verdi. Biz de kafasının rahat etmesi için ona izin verdik. Ülkesinde doktoruna gözüktükten sonra daha motive olmuş bir şekilde Trabzon'a dönecektir" dedi. Karaman, Yattara'nın yaptığı sivri açıklamaların kendisini tam olarak ifade edememesinden kaynaklanabileceğini de belirterek, "Tedavi masraflarını kendisinin karşılaması gibi bir şey söz konusu olamaz. Trabzonzonspor böyle küçük paraların hesabını futbolcudan soracak bir kulüp değil" dedi.

BROOS'UN SİLAHI COLMAN

Bordo mavili takımın Belçikalı çalıştırıcısı Hugo Broos, Gustavo Colman'a çok güveniyor. Ligde geride kalan haftalarda 5 gol ve 4 asistle oynayan Arjantinli oyuncuyla antrenmanlarda da özel olarak ilgilenen Broos, takımdaki genç oyunculara da onu örnek gösteriyor. Colman ise, Trabzon'da mutlu olduğunu belirterek, "Takımımız şu anda istediğimiz noktada olmayabilir ancak birkaç seri galibiyetten sonra ligde istediğimiz noktaya geleceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

YÖNETİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Öte yandan Trabzonspor Yönetim Kurulu, dün akşam eski başkan, asbaşkan, kurucu üyeler ve kurul üyelerinin katıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yenen yemeğin ardından yapılan toplantıda kulübün son durumu hakkında katılımcılara bilgi verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz