« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yattara kazanılmaya çalışılacak

Trabzonspor Yönetim Kurulu kulübün resmi internet sitesinden gündemdeki futbolcu İbrahima Yattara'nın gerçekleşmeyen transferiyle ilgili olarak yaşanan gelişmeler ve gelinen son nokta üzerine bir açıklama yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yattara Trabzonspor'da kaldı

Yattara'nın ısrarlı talebi sonucunda Al Sadd kulübüyle transfer görüşmelerine başlanıldığının vurgulandığı açıklama şu şekilde; "Yattara'nın ısrarı sonucunda başlayan görüşmeler sonrasında gelinen noktada, talep ettiğimiz bonservis bedelinin ödenmemesi nedeniyle söz konusu transfer gerçekleşmemiştir. Al Sadd takımının teklifi üzerine konuyu değerlendiren ve ayrılma doğrultusundaki düşüncesini kamuoyuyla da paylaşan Yattara'nın söz konusu niyetini yönetim kurulumuza ve teknik heyetimize bildirmesi üzerine, Katar ekibiyle masaya oturulmuş, oyuncumuz için belirlediğimiz bonservis bedeli kendilerine iletilmiştir. Ancak uzun süren pazarlıkların ardından prensipte bir noktaya gelen görüşmeler, yönetim kurulumuzun belirlediği rakamın, kulübümüz hesabına yatırılması için verdiği sürede karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmeyince sonlandırılmış ve transfer konusu gündemden kaldırılmıştır."

Yattara da olduğu gibi bir çok transferde bu tür olumsuzlukların yaşanabildiğinin de vurgulandığı açıklama şu şekilde devam etti; "Futbol dünyasında bu tarz gelişmeleri doğal karşılamak ve duygusal değerlendirmelerden uzak durmak profesyonel yaşamın en önemli gerekleri arasındadır. Kulübümüzün prensiplerini bozmadan, gerekli prosedürlere uymak koşuluyla, sözleşmeli oyuncumuz İbrahima Yattara'dan azami verimi alarak kendisini tekrar kazanma anlayışında olan yönetim kurulumuz, bugüne kadar olduğu gibi yine her türlü önyargıdan uzak durarak önümüzdeki süreci değerlendirecek ve tartışmaların dışında kalarak tüm enerjisini yine takımımızın başarısına harcayacaktır. Teknik heyetimizin, oyuncularımızın ve sporcumuz İbrahima Yattara'nın da aynı tavrı göstereceğine olan inancımızın altını çiziyor, taraftarlarımızdan ve medyamızdan da bu hassasiyeti bekliyoruz."


 


Bunları da Beğenebilirsiniz