« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yattara gerçekleri

Trabzonspor’dan Katar’ın Al Sadd Kulübü’ne transfer olan Gineli futbolcu, son 5 ayda 17 kez gündem yarattı. Yıldız futbolcu, ilk 2 maçtaki oyunuyla alkışlandı, transfer dedikodularıyla hedef tahtası oldu.

Yunus Emre Sel
SON GÜNCELLEME
BORDO mavili takımda forma giydiği 5.5 yılda birçok kez kampa geç katılan, disiplinsiz hareketleriye ceza alan, eşini dövdüğü için mahkemelik olan, trafikte bir kişiyle kavga eden, eski teknik direktör Ziya Doğan’ın antrenmandan kovduğu İbrahima Yattara, giderken de gündem yarattı.

Takımdan ayrı çalışacak

Son 5 ayda yaptıklarıyla 17 kez gündemden düşmeyen Gineli yıldız, Türk vatandaşı olmak istemesi ve bu yılki ilk 2 maçtaki oyunuyla alkışlanırken, transfer dedikodularıyla da hedef tahtası oldu.

Tüm yaptıklarına rağmen oynadığı maçlardaki klas hareketleri, top tekniği, sempatik tavırları, kısa sürede Türkçe’yi öğrenmesi ve yöreye özgü kültüre özen göstermesiyle taraftarların gönlünde taht kuran Yattara, Gürcü futbolcu Şota’yla birlikte Trabzonspor’un en çok yararlandığı yabancı oyuncu oldu. Bu sezon büyük umutlarla kurulan kadro yapısında Yattara’ya önemli yükümlülükler verilmesine rağmen takımdan ayrılışı ise camiada şok etkisi yarattı.

Bu arada İbrahima Yattara’nın resmi sözleşme imzalanana kadar takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdüreceği açıklandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz