Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yatsı namazı saat kaçta kılınacak?

  Hürriyet Haber
  21 Haziran 2017 - 20:24Son Güncelleme : 21 Haziran 2017 - 20:24

  Yatsı namazının saat kaçta kılınacağını merak eden vatandaşlar konuyla ilgili araştırmalarını yapıyorlar. Bu akşam mübarek Kadir Gecesi ve vatandaşlar camilere akın ediyor. Kadir Gecesinde yatsı namazını kılmak isteyen vatandaşlar için haberimizin içinde yatsı namazının saatini belirttik. Peki, yatsı namazı saat kaçta kılınacak?

  Ezan vakitlerinin saat kaçta olduğu merak ediliyordu. Bugün bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi. Bu geceyi ibadetlerle değerlendirmek isteyenler, yatsı namazı saat kaçta kılınacak merak ediyorlar. İşte diyanetin 21 Haziran Çarşamba günü il il ezan vakitleri...

  İL İL EZAN VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  YATSI NAMAZI SAAT KAÇTA?

  Yatsı namazının saat kaçta kılınacağını merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyor. Bu gece Kadir Gecesi ve vatandaşlar yatsı namazıyla birlikte ibadetlerini gerçekleştirmek istiyor. Yatsı namazı İstanbul'da saat 22.39'da kılınacak.

  YATSI NAMAZI NASIL KILINIR?

  Yatsı namazının ilk dört rekat sünneti, tamamen ikindi namazının dört rekat sünneti gibi aynı kılınır. Dört rekat farzı da, öğle ve ikindi namazlarının farzları gibi tamamen aynı kılınır. İki rekat son sünnetine gelince, bu da tamamen sabah ve akşam namazlarının iki rekat sünnetleri gibi kılınır. Ama niyetler değişir, yatsı namazının farzına ve sünnetine niyet edilir. Yatsı namazının son sünneti de, dört rekat olarak kılınabilir. Bu halde tamamen ilk dört rekat gibi kılınır.
  Bununla beraber iki rekatta bir selam vermek sureti ile de kılınabilir. Bu takdirde her iki rekatın ka'desinde "Tahiyyat ile Salavatlar" ve "Rabbena atina" duası okunur. Geceleyin kılınan nafile namazlarda daha faziletli olan, böyle iki rekatta bir selam vermektir. Yalnız başına namaz kılan kimse, yatsı namazının farzını sabah namazının farzı gibi namaz surelerini sesli okuyarak da kılabilir.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı