Gündem Haberleri

  Yatırımımın yüzde 85'ini kaybettim

  hurriyet.com.tr / MAGAZİN
  02.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Orhan Gencebay bu sabah konuk olduğu "Piyasa Ekranı" programında borsaya yaptığı yatırımının yüzde 85'ini kaybettiğini açıkladı.

  Gencebay, sanatçıların duygusal insanlar olduğunu söyleyerek şunları söyledi; "Sanatçılar duygu insanıdır. Zaten aksi olsa, sanatlarını doğru düzgün yapamazlar. Sanatçıların ailelerinde yatırım işlerinden anlayan birileri varsa ve onlara yardım ederlerse ben o kişiye teşekkür ederim. Sanatçı iş insanı değildir. Zaten tasarruflarını yapabilseler geleceğe dönük zorluk da yaşamazlar." dedi.

  "MATERYALİZM DUYGUYU MU ÖLDÜRÜYOR?"

  Gencebay'ın açıklamasının ardından "Yani materyalizm duyguyu öldürür mü demek istiyorsunuz" şeklinde yöneltilen soruyu Gencebay şöyle yanıtladı;

  "Size bir hikaye anlatayım. Bir gün 8 - 10 kişi, Sakıp Sabancı'nın da aralarında bulunduğu bir toplulukta sohbet ederken bir konu açtım. 'Benim için para ikinci planda' dedim. Mehmet Eyilik ağabeyim atıldı; 'Benim için birinci planda.' dedi. Doğru söylüyorsun ağabey dedim. Sen bir iş adamasın. Benim için öyle değil dedim. Niye mi? Ben bir beste yaparken, "En çok la, sol, fa desem daha mı çok kazanırım" diye düşünürsem bana o besteden hayır gelmez dedim. Bu sebeple ben bestelerimi içimden geldiği gibi yapıyorum. Üstelik ben yatırımcı değilim. 2000 yılının başında bazı tasarruflarımı koyup değerlendirmiştim. Gerek devlet gerek özel sektöre katkıda bulunmak amacıyla yaptığım bir yatırımdı. Ancak yatırımın yüzde 85'ini kaybettim. Borsayı biz yanlış tanıyoruz. Bizde borsaya, ev hanımları mutfakta yemek yaparken borsada oynuyorlar gözüyle bakılıyor. Bizde bu henüz gereği gibi anlaşılmadı."

                                                                   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı