DENİZLİ HABERLERİ

Yatırımcı dostu Tavas

DHA
28.07.2017 - 14:35Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Tavas İlçesi'nde hayata geçirilen Yatırımcı Dostu Tavas Projesi kapsamında kurulan Proje Ofisi'nde yatırımcılarla görüşülerek arsa tahsis ediliyor, destek projeleri hazırlanıyor, hangi yatırımın nerede yapacağı konusunda danışmanlık hizmeti veriliyor.

Yatırımcı Dostu Tavas Projesi'ni Tavas Bağlar Mahallesi'ndeki Belediye Misafir Evi'nde düzenlediği basın toplantısıyla tanıtan AK Partili Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, projeyle Tavas'ta dışarıya göçü tersine çevirmeyi, gençlere istihdam yaratmayı ve ilçe ekonomisini büyütmeyi hedeflediklerini söyledi. 2014 yılında göreve geldikten sonra 3.5 yıllık süre içerisinde Denizli Büyükşehir Belediyesi, genel bütçe yatırımları ve Tavas Belediyesi'nin yatırımlarıyla Tavas'ın yatırım için cazibe merkezi olması için altyapıyı oluşturacak yatırımlar yapıldığını söyleyen Akyol, "TOKİ'nin iki mahallede 224 konutluk inşaatı başladı, bir yılda bitirilecek. SGK hizmet binası inşaatı başladı, Büyükşehir Belediyesi'nin modern arıtma tesisi inşaatı sürüyor, 45 bin metrekareye yapılan Kent Ormanı Projesi tamamlanmak üzere. Spor Merkezi inşaatı bitmek üzere. Eski Tekel binasını Kültür Merkezi'ne dönüştürüyoruz. Bağlar Mesireliği'nde bin kişilik amfi tiyatro yaptık. Güneş enerjisinden 1 MW enerji üretecek tesisin inşaatına başlıyoruz. Altyapıyı oluşturduk, Yatırımcı Dostu Tavas Projemizi hayata geçirdik" dedi.

"2017 YILI TAVAS'IN YILI OLDU"

İlçeye yapılacak yatırımlarla 2025 yılında 45 bin olan Tavas'ın nüfusunu göçü tersine çevirerek 55 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Turhan Veli Akyol, "Belediye bünyesinde proje ofisi oluşturduk. Bu ofis, ilçeye yatırım yapacak kişilere her konuda yardımcı oluyor. Toprak analizleri yaptırıyor, destek projelerini hazırlıyoruz. Yatırım yapacak arazi bulamayan yatırımcılara da arazi tahsisini hukuka bağlı kalarak yapıyoruz. İnsan kaynakları, finans kaynakları ve halkla ilişkiler konusunda güçlü bir yapımız var. 2017 yılı Tavas'ın yılı oldu, ancak önümüzdeki yıllar çok daha iyi olacak. Yatırımcılar gelmeye devam edecek biz de onları destekleyeceğiz" diye konuştu. Denizli'de işadamlarına giderek ilçeye yatırım yapmaları için görüşmeler yaptıklarını da belirten Akyol, "Girişimlerimiz sonucunda iki tekstil fabrikası ilçede atölye açtı, 120 kişi istihdam ediliyor. İki girişimci arkadaş 35 dekar alana sera kurdu, yayla seracılığıyla domates yetiştiriyor. Bir girişimci arkadaşımız son teknolojik sistemle 120 başlık süt sığırcılığı tesisini kurdu, günde 2 tona yakın süt üretiyor. 38 Kızılcalı leblebi üreticisi 87 bin metrekarelik alanda üretim yapacak. Üretilen leblebi ve ayçekirdeği ihraç edilecek. Böylece yıllarca leblebinin ana merkezi olmasına rağmen bir türlü ismini duyuramayan Denizlimize önemli bir katkıda bulunacağız. Arazinin tahsisini biz yaptık. Çok sayıda ceviz ve ayçiceği yetiştirmeye başlayan yatırımcı var" dedi.

Yatırımcılara çağrı yapan Akyol, yatırım yapacak girişimcilere her desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yatırımcı dostu Tavas haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:25
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı