Yatırım kanına işledi Kepez’e 50 milyon dolarlık Özdilekpark yaptı

Hürriyet Haber
15.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.08.2009 - 21:18

Özdilek Grubu, Antalya’nın Kepez İlçesi’nde 50 milyon dolara yaptığı Özdilekpark Antalya Alışveriş Merkezi’ni hizmete açtı. Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, “Yatırım kanımıza işlemiş durumda. Biz krizlere alıştık. Yatırımdan vazgeçmeyiz” dedi.

ÖZDİLEK Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin  Özdilek, “Yatırım yapmak yatırımcının kanına işlemiştir. Bundan vazgeçemeyiz” dedi. Hüseyin Özdilek, Antalya’nın Kepez ilçesinde 50 milyon dolar harcayarak yaptırılan Özdilekpark Antalya Alışveriş Merkezi’nin açılışında sorularını yanıtlarken, “Girişimci olarak, istihdam yaratmak, gayri safi milli hasılanın artmasına katkıda bulunmak ve devlete vergi vermek boynumuzun borcu” mesajı verdi.
Krizlere alıştık
Küresel krizin etkisinin devam ettiğine dikkati çeken Özdilek, ülkede meydana gelen geçmiş krizlerin, Türkiye’nin kendi iç yapısındaki olumsuzluklardan kaynaklandığını anımsattı. Özdilek, şöyle konuştu: “Biz bu krizlere alışığız. Gönül ister ki hiç kriz olmasın. Hiç işsiz insan kalmasın. Herkes iş sahibi olsun. Beş yıldızlı otellerin de  müşterilerle dolup taşmasını istiyorum. Bunun olabilmesi için hepimiz dersimizi iyi çalışmalıyız, altyapımızı iyi değerlendirmeliyiz, insan kaynağına önem  vermeliyiz. Bu da eğitimle olur. Meslek liselerinin Türkiye’de artması lazım. Ne  kadar meslek lisesi artarsa o kadar bilgili insan ve dil bilen insan artar. Daha  önümüzde çok yol var.”
Krize rağmen kâr
Küresel krize rağmen şirketlerin zarar etmediğini anlatan Özdilek,  Özdilek’in de zarar etmediğini, aksine para kazandığını kaydetti. Para kazanırken, bir yandan şirket borçlarını ödediklerini, bir yandan da yatırıma  devam ettiklerini anlatan Özdilek, Antalya’ya yatırımın nedenini şöyle anlattı:“Antalya bir marka şehir. Almanya’da Frankfurt’ta hava alanında Antalya yazar. Ankara, İzmir ya da Bursa yazmaz. 12 milyar dolar turizmden geliri var. O zaman böyle bir şehrin, turistik olan bir şehirde altyapısının da oluşması lazım. Özdilek yatırımı Antalya’nın altyapısınının oluşmasına katkıda bulunmak için yapmıştır. Çünkü o şehre gittiğimizde turist alışveriş yapar. Turistin alışveriş yapacağı yerler olması lazım. Nüfusu yüzde 12 artan bir şehrin böyle alışveriş  merkezlerine şiddetle ihtiyacı vardır.

450 milyon lira cirosu var, ‘500 büyük’ arasında

ÖZDİLEK Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, her yıl Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer aldıklarını söyledi. Hüseyin Özdilek, Bursa, İzmir, Kocaeli, Afyonkarahisar, Yalova ve Gemlik’te altı alışveriş merkezi, 4 hipermarket ve çeşitli illerde bulunan 15 ev tekstil mağazası ile toplam 26 satış noktasına sahip olduklarını söyledi. Özdilek Grubu’nun toplam 5 bin kişiyi istihdam ettiğini belirten Özdilek, “Özdilek, 450 milyon liralık cirosu, 73 milyon liralık işçi ödemesi ve ödediği 45 milyon liralık direkt ve endirekt vergilerle Türkiye’nin ilk 500  sanayi kuruluşu arasında her yıl yerini almaktadır” dedi. Kepez’de 102 bin metre kare inşaat alanına sahip alışveriş merkezinde toplam 110 farklı mağaza müşterilerine hizmet verecek. Alış veriş merkezinde, toplam bin 100 araç  kapasiteli 2 katlı kapalı otoparkın bulunuyor.

İstanbul Levent’e 200 milyon dolar yatıracak

ÖZDİLEK Grubu, İstanbul’daki Özdilekpark Alış Veriş Merkezi’ni (AVM), daha önce satın aldığı Levent’deki Roche fabrika binasının yerine kuracak. Özdilek Grubu, bu sayade levent’teki Kanyon’la MetroCity’ye de komşu olacak. Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, devam eden ekonomik kriz ortamına rağmen önümüzdeki dönem için planladıkları yatırımlar hakkında, “Gelecek yıl Eskişehir, Kütahya ve İstanbul’a (Levent) yeni yatırımlar  yapacağız. İstanbul’da planlanan yatırım, Özdilekpark Antalya AVM’nin üç katı olacak. Levent’te 280 bin metrekare büyüklüğünde bir alanda 200 milyon dolardan fazla bir yatırımı gerçekleştireceğiz” bilgisini verdi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı