Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Yatırım Fonu 212 Capital Partners onu seçti

  Hürriyet Haber
  17.01.2012 - 12:34 | Son Güncelleme: 17.01.2012 - 12:34

  Türkiye'de internet ve teknoloji firmalarına yatırım yapacak Yatırım Fonu 212 Capital Partners'ın ilk yatırımı "Butigo" oldu.

  Erken dönem girişim sermayesi fonu 212 Capital Partners, 212 Ltd danışmanlığında ilk yatırımını, Türkiye’de hızlı moda konseptine odaklanan online moda perakendeciliğinde faaliyet gösteren ve hedef kitlesi genç kadın tüketiciler olan Butigo.com’a gerçekleştirdiğini duyurdu.

  Genç girişimciler Gizem Yasa, Harun Güner ve Berk Alevi tarafından kurulan Butigo.com, 6 aydan kısa bir sürede Türkiye’de hızlı moda alanında başarı gösterdi. Site, ayakkabı, çanta ve aksesuarlar özelinde eskiden sadece ünlülerin kişisel stilistlerinden alabildikleri önerileri, kullanıcıları için oluşturulan özel stil profillerine uygun şekilde aylık olarak öneriyor.

  212 Ltd’nin Direktörü Ali Karabey, “İlk yatırımımızı gerçekleştirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de şu anda 5 milyar USD büyüklüğünde bir ayakkabı pazarı mevcut, ancak şu an için e-ticaretin bu pastadan aldığı pay daha çok küçük. Butigo’nun kısa sürede bu alanda liderlik konumuna yerleşeceğini öngörüyoruz. Butigo kurucularına ve ekibine başarıya ilerleyen yolda bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı