Yatırım Fonları Birliği İstanbul'da toplanacak

Hürriyet Haber
26 Ekim 2005 - 11:42Son Güncelleme : 26 Ekim 2005 - 11:42

Dünya Yatırım Fonları Birliği'nin (IIFA) 20. Genel Kurul toplantısı Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği'nin ev sahipliğinde 1-3 Kasım 2006 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, bu yıl 21 Ekim'de Washington'da düzenlenen 19. Genel Kurul'da uluslararası finansal piyasalarda yatırım fonlarının giderek artan önemi vurgulandı.
34 ülkeden 75 delegenin katıldığı toplantılarda, “yatırım fonlarının her daim yatırımcılarının karı için yönetilmesi”, ”yatırımcıların gerekli olan bütün yatırım kararlarından haberdar edilmesi”, “aracıların işlemlerini şeffaf gerçekleştirmesi ve uygun tavsiyelerin hazırlanmasını amaç edinmesi” ve “yatırım fonlarının piyasadaki diğer tasarruflar ve yatırım araçlarıyla rekabet edebilir olması” gerektiğinin oybirliğiyle benimsendiği belirtildi.

Genel Kurul'da, IIFA'nın dünya finans piyasasına yön veren 181 üyesi bulunan Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) ile aktif bir diyalog içinde olmasının da kararlaştırıldığı kaydedildi.
(İSTANBUL/A.A)
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı