Ege Haberleri

  Yatçılar yüz güldürdü

  Ender TÜRKKAN, (DHA)
  29.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris’te Koç Allianz Sigorta, Netsel Marina ve belediye sponsorluğunda gerçekleşen 19’ncu Uluslararası Yat Yarışları Haftası, Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Almanya, Avusturya, Kazakistan, Estonya, Ukrayna, İngiltere, Fransa, Bulgaristan, İtalya, Hollanda, Danimarka, Yunanistan, İsviçre ve İsveç’ten 900 yatçının katılımıyla başladı.

  Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Başkanı Yalçın Çetin, 50 grubun kendi tekneleriyle, 71 grubun da ortalama 3 bin euro ödeyerek kiraladıkları yelkenlilerle mücadele ettiklerini belirtti. Yarış haftasının, ilçenin tanıtımında da etkili olduğunu belirten Çetin, şunları söyledi:

  "Kiralanan 71 tekneye ödenen para 215 bin euro civarında, yani yaklaşık 450 bin YTL. Belirli gelir seviyesinin üzerindeki yatçılar hafta boyunca para harcıyor. Tüm bunlar hesaba katıldığında organizasyonumuzun, yaz sezonunun bittiği ve tüm dünyanın ekonomik krizle boğuştuğu bu günlerde, Marmaris’e 1 milyon dolar civarında katkı sağlayacağını tahmin ediyoruz. Yabancılara Marmaris’i tanıtma fırsatı buluyoruz. 1990’da yaptığımız ilk yarış haftasına sadece 9 tekne katılmıştı. Bu yıl rekora ulaştık. Bunun en önemli sebebi, Marmaris’e gelip görenlerin vazgeçememesi, gördükleri güzellikleri yakınlarıyla paylaşması."

  Acar’dan teşekkür

  Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da sponsorları arasında yer aldıkları organizasyonun ilçe tanıtımında önemli yeri olduğunu belirterek, "Yat kulübü, 19 yıldır bu işi başarılı bir şekilde yürüttü. Sezonun bitmeye yüz tuttuğu günlerde Marmaris’imize canlılık ve renk kazandırdı, tanıtımımıza katkı sağladı. Kendilerine bu sebeple teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı