Yatakta Marilyn olmamı isteyen sevgilim olarak kalamaz

Yatakta Marilyn olmamı isteyen sevgilim olarak kalamaz

Dünyada herkesin bir ikizi var derler. Londra’da yaşayan Suzie Kennedy (34) şanslı kadınlardan. Çünkü sinema tarihinin en büyük yıldızlarından ve seks sembollerinden Marilyn Monroe’ya tıpa tıp kopyası.

Kennedy de hayatını bu benzerlikten faydalanarak kazanıyor zaten. Aslına yetişemedim ama Türkiye ziyaretinde dünya gözüyle bu ‘çakma’ Marilyn’i görme imkanı buldum

‘Marilyn Monroe’ ismini ilk olarak ne zaman duydunuz?
- Sokakta dolaşırken herkes Marilyn Monroe’ya benzediğimi söylerdi. ınsanlar yolda bana Marilyn diye seslenirdi. Fotoğraflarına bakınca gerçekten de birbirimize çok benzediğimizi fark ettim. O kadar güzel ki, onunla kıyaslanmak onurdu. Ancak onun kişiliğini güzelliğinden de çok seviyorum.

Marilyn gösterileri yapmaya kaç yaşında başladınız?
- 10 yıl önce. Ünlülerin benzerleriyle çalışan bir ajansa kaydolup buraya fotoğraflarımı yollamıştım. Daha sonra bana gönderdikleri bir iş ilanı için seçmelere katıldım. Bir ajansın beni reklamda oynatmasıyla da bu benzerlik işim haline geldi. Bir noktadan sonra, o kadar çok Marilyn gösterisi yapıyordum ki, artık benim için tam zamanlı bir iş haline geldiğini gördüm.

Marilyn haline gelmek için nasıl bir hazırlık sürecinden geçiyorsunuz?
- Marilyn’in filmlerini çok sık izlerim. Kostümlerimin de en iyisi olması gerekiyor.

Saçlarınızın onun gibi olması nasıl sağlanıyor?
- Bunlar kendi saçlarım, asla peruk takmam. Doğru görünümü yakalayabilmek için saçlarıma bigudi takıyorum ve sadece yüksek kaliteli makyaj malzemesi kullanıyorum. Aslına bakarsanız Marilyn’in mükemmelliğini yakalamak iki saatimi alıyor.

Sizi en zorlayan mimikleri hangileri?
- Birini taklit ederken aşırıya kaçmamaya özen göstermek gerektiğini düşünüyorum. Mümkün olduğunca doğal ve orijinaline yakın olmasını sağlamaya çalışıyorum. Marilyn’in en güzel mimiği gülüşü ve ben de ona en çok o meşhur gülüşünü taklit ettiğim zaman benziyorum.

Kendi sesinizi mi kullanıyorsunuz?
- Evet, tüm gösterilerimde şarkıları daima kendi sesimle ve canlı söylüyorum.

Yüzünüzdeki ben gerçek mi?
- Hayır.

Ona benzeyebilmek için hiç estetik ameliyat geçirdiniz mi?
- Hayır, hiç estetik yaptırmadım.

Meşhur uçuşan etek sahnesi için bacaklarınıza özel bir bakım yaptırıyor musunuz?
- Bolca koşmaya özen gösteriyorum. Bir sinema yıldızı gibi görünmek çok çaba gerektiriyor.

Şimdiye kadar nerelerde gösteri yaptınız?
- Las Vegas, Hong Kong, Singapur, Dubai, Monako ve Fransa başta olmak üzere neredeyse dünyanın her yerinde bulundum. ıtalya’da, iki yıl önce ‘Io e Marilyn’ adlı bir filmde rol aldım. Posterlerim ülkenin dört bir yanına asıldı. Ayrıca, Berlin’de ünlüleri anma gösterisi olan ‘Yıldızlar Konserde’de yer alıyorum.

APTAL SARIŞIN DEĞİLDİ

Marilyn Monroe’nun yaşam hikayesinde sizi en çok etkileyen neydi?
- Yoksul bir aileden gelmiş ve kötü bir çocukluk geçirmiş olmasına rağmen çok çalışarak dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü kadını olmayı başarması. Bu, bana da çok çalışarak aynısını başarabileceğim ümidini veriyor.

Onunla fiziğinizden başka da benzerliklere sahip olduğunuzu da düşünüyor musunuz?
- Evet, her ikimizin de öz babamız asla yanımızda değildi. İkimiz de erkeklerle ciddi sorunlar yaşadık!

‘Aptal sarışın’ lakabı hakkında ne düşünüyorsunuz?
- Kesinlikle aptal bir sarışın değildi, zaten gerçek sarışın da değildi. Ben de biraz kızıla çalan koyu sarışınım.

Bazen gerçekten kendinizi Marilyn Monroe gibi hissettiğiniz, kişilik çatışması yaşadığınız oluyor mu?
- Çalışırken, kendimi tamamıyla Marilyn gibi hissediyorum. Zaten performansın gerçeğini yansıtmasının tek yolu, çalışırken kendinizi o olduğunuza inandırmaktan geçiyor. Ama kişilik çatışması yaşamıyorum. Suzie Kennedy’nin kim olduğunu biliyorum. Bence bu sorunu diğer insanlar yaşıyor.

Erkekleri mi kastediyorsunuz?
- Erkeklerle çok sorun yaşıyorum. Diğer erkeklerin gösterdiği yoğun ilgi, çıktığım erkeklerin de kendilerini güvensiz hissetmesine neden oluyor. Çoğu erkeğin bende sadece Marilyn’i gördüğünü düşünüyorum. Bu onlar için gerçek değil bir fantezi haline geliyor.

Sevgiliniz sizden Marilyn Monroe’yu taklit etmenizi istiyor mu?
- Yatak odasında Marilyn olmamı isterse artık erkek arkadaşım olarak kalamaz.

Etiketler:
 
HaberlerRusyaSuriyeGalatasarayTürkiyeŞampiyonlar LigiAtletico MadridTEOGFenerbahçeuçakMEBöğrenciBarcelona64. hükümetrus uçağısavaş uçağıUEFAAdeleTEOG 2015sınavTrabzonspor