"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Yatakta başarısız erkekler daha kolay ihanet ediyor

Eşimle cinsel problemlerimiz var. Ve o bir süredir beni başkalarıyla aldatıyor. Onun cinsel açıdan kendini başarısız hissetmesinin bir sonucu olarak görüyorum bu ihanetleri.

Güzin Abla, benim çok önemli bir sorunum var ve sizden başka danışabileceğim kimse yok, lütfen yardım edin.
Üç yıllık evliyim. Eşimle aramızda hiçbir zaman cinsel açıdan uyum olmadı.
O erken tatmin olan, beni tatmin etmeyi de başaramayan biri.
Bu yüzden evliliğimiz bitme noktasında.
Birbirimizden kopmamızın nedeni yalnızca bu değil. Eşimin bir süredir beni başkalarıyla aldattığını öğrendim.
Bu beni pek de şaşırtmadı açıkçası. Onun cinsel açıdan kendini başarısız hissetmesinin bir sonucu olarak görüyorum bu ihanetleri. Bana kalırsa cinsel açıdan başarısız erkekler, daha kolay ihanet ediyor.
Eşlerini mutlu edemeyince başkalarını denemek, kendilerini kanıtlamak istiyorlar. Yanılıyor muyum?
Fikriniz benim için çok değerli ablacığım...
Rumuz: Evli ve mutsuz

Tam üstüne bastın sevgili okurum. Genelleme yapmayalım ama genelde sorun bundan kaynaklanıyor.
İlişki sırasında erken boşalan, eşlerini tatmin edemeyen erkekler, kendilerini başka açılardan yüceltmeye çalışırlar. Örneğin işlerine aşırı düşkün olabilir, para hırsı içinde başarılı olmaya çalışabilirler. Ayrıca eşlerini aldatabilir, çapkın olduklarını göstermeye çalışarak kendilerini ispat etmek isterler.
Erken boşalan erkek, cinsel doyumsuzluğa bağlı ruhsal yıkım yaşar. Eşini aldatarak sanki ondan ve hayattan intikam alır. Ayrıca birçok kadınla ilişkiye girerek arkadaş çevresinde bir üstünlük kazanacağına inanır.
Her şeye rağmen evliliğini sürdürmek ve bu sorunu çözmek istiyorsan, cinsel sağlık alanında uzman kişilere, örneğin Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’ne (CİSED) başvurabilirsin.

Aşkı önemsemeyen bu baskıcı toplumdan bıktım

Güzin Abla, ben bir adamı seviyorum. Ama onunla görüşemiyoruz. Çünkü çevremiz, aşkımızı küçümseyen insanlarla dolu. Bizi ayırmaya, bize kötülük etmeye çalışıyorlar.
Artık toplumda aşk yadırganıyor. Hoşgörü yok. Herkes istediğini istediği gibi eleştiriyor. Ne oluyoruz anlamıyorum.
Artık dayanamıyorum, çok mutsuzum. Hep ağlıyorum. Ailemi bile eskisi gibi sevmiyorum. Sadece aşık olduğum adamı seviyorum.
Bu geri kafalı, baskıcı toplumdan bıktım. Kimse sevgiyi önemsemiyor.
Aşık olmak suç değil. Ben bu hayatta en çok aşkı önemsiyorum ve aşık olduğum adamla evlenmek istiyorum. Ama engel oluyorlar. Çok mutsuzum, ne olur cevap yaz, yardım et...
Rumuz: Ne oluyor bu dünyaya?

Son zamanlarda herkesin işine burnunu sokmak, hiç kimseye hoşgörü göstermemek, insafsızca eleştirmek gibi davranışların arttığı bir gerçek güzel kızım.
Toplumda sadece aşk, sevgi değil, saygı ve anlayış da yok oluyor. Bunların yerini bencillik, maddiyata düşkünlük, kendinde herkesin hayatına karışma hakkı bulmak gibi özellikler alıyor. Bunun nedeni giderek artan cehalet sanırım...
Senin de sevdiğin adamla evlenmene engel olan ailen, çevren, yakınların olsa gerek. Sevgilinin senin yanında olduğundan eminsen vazgeçme kızım, mücadele et.

X