Dünya Haberleri

DÜNYA

  Yatakları iki minderli, bu evlilik olmaz

  Zeynel LÜLE
  20 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ocak 2011 - 01:16

  ‘Sahte Evlilikle Mücadele’ amacıyla kurulan ve Belçikalılarla yabancıların evliliklerini ara ştıran polis, Belçikalı ve Faslı bir çiftin evlilik başvurusuna yönelik hazırladığı raporda, büyük tartışma yaratan ilginç bazı yorumlar yaptı. Polis, evliliğin sahte olduğunu ve reddedilmesi gerektiğini belirterek, ‘Çiftin uyuduğu yatak, birleştirilmiş iki ayrı döşekten oluşuyor. Çift kişilik tek bir yatak yok’ denildi. Faslı kadının üç aydan beri hamile olması da evliliğin reddedilmesini engelleyemedi. Belçika’nın Derniere Heure Gazetesi bu kararı ‘skandal’ olarak niteledi ve “İki ayrı döşekte yatmaları, kadının hamile kalmasına engel oluşturamamış” diyerek Belçika makamlarının bu kararıyla dalga geçti.

  Evlilik sahte

  Dört yıldan beri birbirini tanıyan ve son bir yıldan beri de birlikte yaşayan George Beka (32) ve Fatima çiftinin evlilikle ilgili başvurularından sonra bir gece eve polis tarafından kontrol amaçlı ziyaret yapıldı. Çift sorguya çekildikten sonra, kadın sınırdışı edilmek üzere yabancıların barındırıldığı bir merkeze götürüldü. George Beka, eşinin üç aylık hamile olduğunu kanıtlayan raporları gösterse de polisi ikna edemedi.

  Göz göze bakamıyorlar

  Raporda evliliğin reddedilmesinde şu görüşler öne sürülmüştü:

  Çiftin evinde, evliliğin sahte olduğuna dair önemli kanıtlara rastlandı.
  Çiftin yatağı, tek parçadan oluşan çift kişilik bir döşekten değil, iki ayrı yatağın birleştirilmesiyle oluşturulmuş. Dolayısıyla çiftin birlikte uyumadığı aşikar.
  Çift göz göze bakamıyor. Bu da uzun zamandan beri birlikte olan bir çift iddiasını zayıflatıyor.
  George, Fatima’nın uykusunda hiç bir sorun olmadığını, hatta çoğu zaman horladığını söyledi. Fatima ise uykuyla arasının iyi olmadığını ve sık sık uykusunun kaçtığını anlattı. Bu farklı cevaplar, birlikte uyumadıklarını gösteriyor.
  Dört yıl önce internet aracılığı ile tanışmışlar. Fatima, George’un o dönemde kullandığı “Nickname”i hatırlamadı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı