Ege Haberleri

EGE

  Yatağan'da yaralandı Fethiye'de yer buldu

  Cavit YILDIRIM / KAVAKLIDERE, (Muğla) (DHA)
  30.07.2012 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Muğla Kavaklıdere'de minibüsün çarpmasıyla ağır yaralanan 13 yaşındaki Serhat Topçu, üç hastanede yer bulunamayınca dört saat sonra Fethiye'de yoğun bakımda tedaviye alınabildi.


  Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi'nde yolun karşısına geçmek isterken hızla gelen bir minibüsün çarpmasıyla ağır yaralanan 13 yaşındaki Serhat Topçu, 3. hastanede yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.
  Bodrum'da yaşayan Memduh Topçu, 13 yaşındaki oğlu Serhat Topçu'yu, dün (Pazar) Kavaklıdere İlçesi'ne bağlı Salkım Köyü'ndeki babaannesini ziyarete götürdü. Bir süre hasret giderdikten sonra Serhat Topçu, babaannesi ile aynı köydeki amcasının evine gitti. Saat 22.30'a kadar burada kalan Topçu, dönüş için yola çıktı. Arkadan gelen babaannesini beklemeden yola fırlayan çocuğa, Aydın Pirimoğlu yönetimindeki 20 LF 252 plakalı minibüs çarptı.
  4 SAAT SONRA YOĞUN BAKIMA ALINABİLDİ
  Ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Topçu'nun beyin travması geçirdiği belirlendi. İlk müdahalenin ardından çocuk beyin cerrahi servisi bulunmadığı için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak hastanenin yoğun bakım ünitesinin dolu olması nedeni ile Topçu’nun başka bir hastaneye sevk edilmesi kararlaştırıldı. Ancak, uygun bir hastane bulunamadı. Muğla İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin'in devreye girmesiyle olaydan 4 saat sonra Topçu, Fethiye İlçesi'ndeki Özel Letoon Hospital'a yatırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan çocuğun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
  Jandarma kazanın ardından minibüs sürücüsü Pirimoğlu'nu gözaltına aldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı