Gündem Haberleri

GÜNDEM

  YAŞ'ta son gün mesaisi bitti

  Hürriyet Haber
  03.08.2013 - 10:13 | Son Güncelleme:

  Yüksek Askeri Şura (YAŞ) ağustos ayı olağan toplantısının son gün çalışmaları sona erdi. Alınan kararlar öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onaylaması için Köşk'e sunulacak.

  Genelkurmay Karargahı'ndaki toplantı için ilk olarak, ordu komutanları karargaha geldi. Başbakan Erdoğan'ı, karargaha gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel karşıladı.

  Şura çalışmaları, kararların imzalanması ve Başbakan Erdoğan'ın kapanış konuşması ile sona erdi.. Genelkurmay Karargahı'ndan ayrılırken tören kıtasını selamlayan Başbakan Erdoğan'ı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel uğurladı.

  Şurada terfi sırasında bulunan general, amiral ve albayların bir üst rütbeye yükseltilmesi ve emeklilik işlemleri ele alındı. Disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılacak personelle ilgili de değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda, TSK'yı ilgilendiren diğer konular da görüşüldü.

  Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunuldu.

  Şura'nın ağustos ayı olağan toplantısının tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Çankaya Köşkü'ne geldi.

  Orgeneral Özel ve Bakan Yılmaz, Şura kararlarını Gül'ün onayına sunmalarından sonra, yaklaşık yarım saat kaldıkları Çankaya Köşkü'nden ayrıldı.

  Cumhurbaşkanı Gül'ün onayının ardından kararlar kamuoyuna açıklanacak.

  YAŞta son gün mesaisi bitti

  İKİ 'OR' TAMAM

  Kuvvet Komutanları tamam

  İlk kez bir komiral toplantıda

  Sıkıntılı YAŞ

  Korgeneral Damcı'nın istifasına onay

  İşte YAŞ'ta atanması beklenen komutanlar

  YAŞ öncesi kritik istifa Genelkurmay'da

  YAŞta son gün mesaisi bitti

  Resmi konutta sahura kadar YAŞ mesaisi

  YAŞ öncesi istifa sıkıntısı

  Karargah’ta heyecanlı senaryolar

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı