Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  YAŞ'ta son gün mesaisi bitti

  03 Ağustos 2013 - 10:13Son Güncelleme : 03 Ağustos 2013 - 12:36

  Yüksek Askeri Şura (YAŞ) ağustos ayı olağan toplantısının son gün çalışmaları sona erdi. Alınan kararlar öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onaylaması için Köşk'e sunulacak.

  Genelkurmay Karargahı'ndaki toplantı için ilk olarak, ordu komutanları karargaha geldi. Başbakan Erdoğan'ı, karargaha gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel karşıladı.

  Şura çalışmaları, kararların imzalanması ve Başbakan Erdoğan'ın kapanış konuşması ile sona erdi.. Genelkurmay Karargahı'ndan ayrılırken tören kıtasını selamlayan Başbakan Erdoğan'ı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel uğurladı.

  Şurada terfi sırasında bulunan general, amiral ve albayların bir üst rütbeye yükseltilmesi ve emeklilik işlemleri ele alındı. Disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılacak personelle ilgili de değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda, TSK'yı ilgilendiren diğer konular da görüşüldü.

  Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunuldu.

  Şura'nın ağustos ayı olağan toplantısının tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Çankaya Köşkü'ne geldi.

  Orgeneral Özel ve Bakan Yılmaz, Şura kararlarını Gül'ün onayına sunmalarından sonra, yaklaşık yarım saat kaldıkları Çankaya Köşkü'nden ayrıldı.

  Cumhurbaşkanı Gül'ün onayının ardından kararlar kamuoyuna açıklanacak.

  YAŞta son gün mesaisi bitti

  İKİ 'OR' TAMAM

  Kuvvet Komutanları tamam

  İlk kez bir komiral toplantıda

  Sıkıntılı YAŞ

  Korgeneral Damcı'nın istifasına onay

  İşte YAŞ'ta atanması beklenen komutanlar

  YAŞ öncesi kritik istifa Genelkurmay'da

  YAŞta son gün mesaisi bitti

  Resmi konutta sahura kadar YAŞ mesaisi

  YAŞ öncesi istifa sıkıntısı

  Karargah’ta heyecanlı senaryolar

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 15 Yorum }
  • Hatice Fahrünnisa Ensari 3.8.2013 12:40:16
   Vatana millete hayırlı olsun.Vatanın bütünlüğünün veT.C.mizin teminatı gözbebeğimizTSKmızdır yine inşaallah.Türkmilleti umut duymakistiyor.Bu atamalar acılar üzerine kurulu.Silivride müebbetyatan kıymetli komutanlarımızda Vatanın bölünmezliği için çarpışmıştı,kariyerleri bitti..Bu içimizi sızlatıyor
  • ibrahim kurt 3.8.2013 12:23:05
   Demekki listeyi herkes imzalayınca olay bitti.
  • ERKAN KAN KARTAL 3.8.2013 12:16:25
   ne oldu hani kriz vardı .. akparti iaret gösterdimi olay bitmiştir .. %55ten sevgilerle :D
  • sadrettin demirkol 3.8.2013 12:08:32
   ÇANAKKALAYİ GEÇİLMEZ YAPAN, ÖLÜRSEM ŞEHİT, KALIRSAM GAZİYİM DİYEN ŞANLI MEHMETÇİK, ÜLKEMİZİN BİRLİĞİ, KARDEŞLİĞİ, HUZURU, MUTLULUĞU TÜM İNSANLARIN OLDUĞU GİBİ SİZİNDE BİRİNCİ VAZİFENİZ. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN...
  • taner suat 3.8.2013 11:46:37
   kara harb okulu II. Mahmut tarafından 1 Temmuz 1835'de kurulmuştur, bazı cahiller sizler atatürkün harbiyesinden geçtiniz diye yorum yazmışlar, aslında harbiye osmanlı harbiyesidir, biraz okuyun araştırın falan birşey yazmadan önce.
  • Alaettin Zırhlı 3.8.2013 11:43:41
   ALİ OSMAN ÇELİKBAŞ; yazdıkların her yöne çekilebilecek gereksiz iltifatlar.Türk askeri ithal asker değildir,bu vatanın evlatlarıdır,dolayısıyla gerektiğinde kahramanca görevini Türk milleti olarak yapar! Ancak o görevin tasarlanmasını demokratik ülkelerde hükûmetler yapar! Size güveniyoruz olmaz!
  Sayfa Başı
  Haberlerdolar/TLKuyumcumevlid kandili ne zamanmevlid kandili hangi günrebiülevvel ayırebiülevvel ayı ne zamanaöf