ANTALYA HABERLERİ

Yaşlı ve hastalara evde bakım

DHA
30.03.2017 - 16:28Son Güncelleme :
DHA

 

Adem ÇETİN/AKSEKİ, (DHA) - ANTALYA'nın Akseki İlçesi'nde hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti bu yıl da devam edecek.

Akseki Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 'Hasta ve Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti' projesinin ikincisi uygulamaya geçirildi. Kaymakam ve Vakıf Başkanı Muhammed Emin Nasır, geçen yıl projenin ilkini gerçekleştirdiklerini ve başarılı olması dolayısıyla bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Proje kapsamında ilçe merkezi ve mahallelerde tespit edilen 40 vatandaşa 6 ay boyunca hizmet verdiklerini anlatan Nasır, amaçlarının evde bakım hizmetini yerine getiremeyen ve sağlık sorunlarıyla birlikte maddi yoksunluk içinde olanları kötü yaşam koşullarından kurtarmak olduğunu kaydetti.

Nasır, şöyle dedi:

"Projeyle sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde yaşamını sürdüren ancak huzurevi hizmeti istemeyen, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılara hizmet verilirken, sosyal güvencesi olmayan, kirada oturan, ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan, yardıma muhtaç kişilere de istihdam alanı sağlanması amaçlanmıştır. Bu kişiler eğitim gören kursiyerler arasından seçilip, yaşlılara evlerinde bakım ve temizlik hizmeti vermekte. Biz de proje kapsamında en iyi hizmeti sunmak için çaba harcamaktayız."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Yaşlı ve hastalara evde bakım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaşlı ve hastalara evde bakım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı