Dünya Haberleri, Son Dakika, Haberler

DÜNYA

  Yaşlı kahinin son kehaneti

  29 Eylül 2008 - 00:24Son Güncelleme : 29 Eylül 2008 - 10:13

  Sovyetler'in çöküşünü, Prensen Diana'nın ölümü, 11 Eylül'ü bilen yaşlı kahinin son kehaneti ortaya çıktı.

  Kahin Vangelia

  Faciadan 20 yıl önce "Yüzyılın sonuna doğru, ağustos sıcağında Kursk sular altında kalacak ve dünya felaketi izlerken gözyaşlarını tutamayacak" demişti. O günlerde yaşlı kadının bu sözlerini duyanlar için sözler çok anlamsız gelmişti. 

  20 yıl sonra, Rus nükleer denizaltısı Kursk, içindeki 118 denizciye mezar olup da, ne kadar haklı olduğu ortaya çıkınca yıllar önce söylediklerini hatırlayanlar şaştı kaldı. İşte o günden sonra yaşlı kadına herkes gerçek bir kahin olarak bakmaya başladı.

  Bulgaristan'ın Kozhuh dağlık bölgesinde Rupite köyünde yaşayan Vangelia Gushterova ya da kısaca Vanga'nın kehanetleri, ülkesinin sınırlarını çoktan aşmış durumda. Öyle ki, 1970'te, ABD First Ladyleri'nden Jacqueline Kennedy bile Vanga'yı görmek istemişti. Ancak dönemin komünist iktidarı bu buluşmaya izin vermemişti.

  1911'de dünyaya gelen, henüz 12 yaşındayken sele kapılan ve mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başaran ancak o gün her iki gözü de kör olan Vanga, 1996'da hayata veda etti.

  11 Eylül saldırılarını yıllar önce açıklayan Vanga "Amerikalı ikiz kardeşlere demir kuşlar saldıracak" demişti.

  Prenses Diana'nın beklenmedik ani ölümü ve Sovyetler'in "perestroika" ile başlayan çöküşünü de yıllar öncesinden haber veren Vanga'nın tüm bu kehanetlerine şimdi bir yenisi eklendi.

  "Çağımızın kahini" olarak da anılan Vanga'ya göre 2010'da dünyayı çok büyük bir savaş bekliyor. Asya'da, dört devlet başkanına yapılacak bir saldırının ardından çıkacak olan savaşa "Üçüncü Dünya Savaşı olabilir" diyen yaşlı kadın, başka kehanette bulunmayacağını da açıklamış.

  Rusya'da yayınlanan Pravda gazetesinde yer alan haberde, Vanga'nın ayrıca kendi ölüm tarihini bildiği, kendisinden sonra Fransa'da bir kız çocuğunun doğacağını ve 10 yaşına geldiğinde "kehanet" yeteneğinin yavaş yavaş ortaya çıkacağını ve 2009'da tüm dünyanın onun adını duyacağını da söylediği belirtiliyor.

  Pomak şivesiyle Bulgarca konuşan, gözleri görmeyen, yaşlı kahin Vanga, kapısını aşındıran gazetecilerle pek fazla görüşmemişti. Ancak bir keresinde "Bir insanla karşı karşıya geldiğimde, hayatı, doğduğu andan itibaren ölüm anına kadar bir film gibi zihnimde canlanıyor. İnsanlar şifa için de bana geliyorlar. Ama şifayı doktorlarda aramalılar. Asıl ilaçlar ise, yaşadıkları topraklarda yetişen bitkilerde" demişti.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 113 Yorum }
  • giray maden 28.9.2008 20:03:40
   3 dunya savasini bilmek icin kayin olmaya gerek yok ,,,amerika yla rusyanin da basi cekecegi kesin iran la da israil kapismasi ,,,,rusya gazetesi haber olsun diye salayip durmus ,,..
  • sinan kabak 28.9.2008 19:51:00
   delireceğim ya.dünya delilerle ve bu delilere inananlarla dolu...
  • hikmet tatar 28.9.2008 16:07:31
   BULGARYANIN UFAK BIR KOYUNDE YASIYAN VANGA DIMITROVA ADLI BU KADINI BIR ZAMANLAR BULGAR KIRALI BORIS BILE ZIYARET ETMIS.<br>YARATMIS OLDUGU INSANI SEVEN CENABI ALLAH TUM INSANLIGA GUNAHLARINDAN DONUP TOVBE ETMELERINI ISTIYOR.<br>BU KEHANETLERIN MANASI BUDUR.<br>
  • Sezgin ÇINAR 28.9.2008 15:29:54
   allah razı olsun bu kadından, içinde yasatmıs demek bu olayları ve ruhunun gördüğünü bu olayları dışa vurmustur.
  • devan akkus 28.9.2008 15:28:14
   Salliyo ya yok oyle bisey.
  • özgür çetin 28.9.2008 15:17:32
   ya bı kadın bize öss sorularınıda söyleyemezmi gelecek seneninki yada öss ne zaman kalkacak:)
  Sayfa Başı
  HaberlergjogvAğvasapancakandırasonbaharistanbulda sonbaharsonbaharda istanbul