Gündem Haberleri

  Yaşlı kadını bilezikleri için boğarak öldürdüler

  Özkan ARSLAN/Hasan ÖRNEKOĞLU
  08.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şişli’de daha önce evine giren hırsızlar tarafından dövüldükten sonra soyulan 80 yaşındaki Safiye Üke, önlem olarak pencerelerine korkuluk taktırdı. Ancak yaşlı kadın, dün sabah evine giren hırsızlar tarafından kolunda bulunan bilezikler alındıktan sonra boğularak öldürüldü.

  HALİL Rıfat Mahallesi Erdemli Sokak Numara 5/1’de yalnız yaşayan Safiye Üke’nin cesedi, üst katta oturan 50 yaşındaki kızı Bilge Üke tarafından bulundu. Polise ifade veren Bilge Üke, saat 07.00 sıralarında kahvaltı yapmak için üst kata çıkan annesinin tekrar aşağı indiğini ve uzun süre çıkmadığını söyledi. Üke, annesini aramak için aşağı indiğinde dairenin arka bahçesine açılan kapının açık olduğunu fark etti. Bahçeye çıkan Üke, annesini elleri arkadan bağlanmış, ağzı başörtü ile kapatılmış, yerde yatarken buldu.

  ESKİ KİRACI ÖLDÜRDÜ

  İfadesi alınmak için karakola götürülen Üke, "Annemi eski kiracıları öldürdü" diyerek ağladı. Çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, üç hafta önce eve giren hırsızların evde bulunan 5 bin YTL ile çok sayıda altını aldığını söyledi. Polis, kızın çelişkili ifadeler verdiğini, bu nedenle bir süre gözaltında tutulacağını söyledi.

  ALTIN SÖYLENTİSİ

  Mahalle sakinleri ise yaşlı kadının evinde yüklü miktarda altın olduğu yönünde söylentiler çıktığını, söylentilerden sonra bu olayların yaşandığını söylediler. Hırsızların kendi evinin kapısını da zorladığını söyleyen Süreyya Eminoğlu, "Yaşlı teyze kolunda çok sayıda bilezikle gezerdi. Mahallede bu nedenle söylentiler çıktı. 3 hafta önce evi soyuldu. Bugün de öldürüldü. Bunu yapanlar mutlaka çevreden birileridir" dedi. Yaşlı kadının cesedi gerekli incelemelerden sonra Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı