Yaşlı anneye ‘sanal alışveriş’ sürprizi

Hürriyet Haber
26.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 26.01.1999 - 00:01

Migros Sanal Market'te müşteri sayısı 26 bine ulaştı. Migros Sanal Market'te en ilginç müşteriyle bayram öncesi karşılaştı. ABD'de yaşayan bir genç kadın, İstanbul'da oturan yaşlı annesi için internetten siparişler verdi. Yaşlı anne, malları karşısında görünce şaştı kaldı.

Migros'un 1997 yılında hizmete soktuğu Migros Sanal Market'te kayıtlı müşteri sayısı 26 bine ulaştı. Otomobili parketmekten, saatlerce markette vakit harcamaya ya da kasanın önünde biriken uzun kuyruklara hatta yüklü torbaları taşımaya son veren sanal alışveriş Türk tüketiciler arasında hızla yayılıyor. Masa başında oturup internetten sadece tuşlara basılarak yapılan alışveriş birçok sıkıntıyı sona erdirmesi nedeniyle hızla yayılıyor. Artık Migros Sanal Market'e Amerika'dan dahi sipariş veriliyor.

Kapsam itibariyle Türkiye ve Avrupa'da ilk olma özelliği taşıyan ve günde yüzlerce kişinin tercih ettiği Migros Sanal Market, bayramda böyle bir ilk yaşadı. Amerika'da yaşayan bir bayan bayram alışverişi yapamayan yaşlı annesi için Migros Sanal Market'ten alışveriş yaptı. Aynı gün içinde Amerika'dan verilen siparişler Küçükçekmece'de oturan yaşlı annenin evine ulaştı. Saat farkı nedeniyle kendisine haber verilemeyen yaşlı kadın şaşırıp siparişleri reddetse de sonuçta ona bu alışverişi, Amerika'da yaşayan kızının yaptığı anlatıldı. Böylece yaşlı annesi için alışveriş yapan bu müşteri, Migros'ta yeni bir uygulamayı başlatmış oldu. Bu yeni uygulama sayesinde, dünyanın her yerinden yaşlı akrabalar için alışveriş yapılabilecek ve onların ihtiyaçları karşılanabilecek.

Yeni uygulamada sipariş veren kişiye alıcı kişinin ismi soruluyor ve kapıda alıcı kişinin kimliği görüldükten sonra ürünler teslim ediliyor.

İnternette ‘‘migros.com.tr’’ adresinden Migros Sanal Market'e giriliyor. Reyon aralarında dolaşarak istenilen ürünün resmine bakılarak sipariş veriliyor. Bu arada indirimdeki ürünleri ve ürün fiyatlarını görmek de mümkün. Yaklaşık beş bin çeşit ürünün sunulduğu Migros Sanal Market'te, siparişler müşterinin istediği zaman diliminde evine ulaştırılıyor. Fiyatlar Migros mağazalarındaki fiyatlarla aynı ve 10 milyon liranın üzerindeki saparişlerde servis ücreti alınmıyor. Müşterilerinin siparişleri de Migros Sanal Market'te kayıtlı tutuluyor ve müşteri ikinci sipariş sırasında en çok tercih ettiği ürünlerin listesini görebiliyor.

ANTALYA VE ADANA

İstanbul'un pek çok bölgesine, İzmir ve Ankara'nın ise tümüne hizmet götüren Migros Sanal Market, yakın bir zamanda Adana ve Antalya'da da hizmet vermeye başlayacak.Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı