Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Müthiş bir rüya (2)

Şayet böyle bir rüya görmemiş olsaydınız, ölüm tecrübesini normal şuurluluk hali içindeyken yaşayacaktınız. Fakat, sanırım o sıralarda hayat enerjiniz yüksekti ve dünyayla bağlantılarınız kuvvetliydi. Bu nedenle rüya kanalıyla ölüm hakkında bilgi sahibi oldunuz.

Uyandığınız zaman hissettiğiniz yoğun duygular ve ardından korkmanız da rüya aracılığı ile bilgi edineceğiniz bir tecrübe yaşadığınızı gösteriyor.

Şimdi hatırlamadığınızı söylediğiniz ayrıntılar aslında çok önemliydi. Keşke rüyanın ardından tüm izlenimlerinizi yazmış olsaydınız. Aslında bu konuda daha ayrıntılı bilgileri aktarmıştım. Fakat sanırım, siz bunu görmemişsiniz. Sözünü ettiğiniz bu rüya kadar önemli olmasa bile, görülen rüyaların hatırlanması insanın gelişimine büyük katkıda bulunan bir öneme sahip.Şayet sizi böylesine etkileyen başka bir rüya görürseniz, vakit geçirmeden hemen yazın. Ayrıca, gördüğünüz rüyaları yazma alışkanlığını edinirseniz, sonraki rüyalarınızın hemen bütün ayrıntılarını net bir şekilde hatırlamayı başarırsınız.

Bundan sonraki günler için bir araba kazasında öleceğinizi bekleyerek endişeler içinde yaşamayın.

Elbette ki, bir gün öleceğiz. Doğum ve ölüm. Başlangıç ve son. Madem ki, yaşamaya başladık, bir gün bu yaşantımız son bulacak. Fakat, her an ölümü bekleyerek endişeler içinde yaşanmaz. Dikkatinizi hayata yöneltin ve gördüğünüz rüyanın bilgisini içinizde uyandırmaya çalışın diyorum, Yasemin’ce...

FAX: 0 (212) 677 01 57

E-MAİL: yboran@hurriyet.com.tr

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI