Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Büyüyen Hayaller (2)

Neptün'ün etkisi altında bulunan Türkiye, büyüyen hayallerin yanılgısı içine girebilir. Mutluluk vaadeden olaylara temkinli yaklaşılmasında ve gerçekçi davranmakta yarar var. Üstelik bu kez Neptün, Jüpiter'in büyüten etkilerini alıyor ve daha bir parlıyor.

Aslında hayal gücü, yaratıcılığın kaynağı. Yapabilme gücüyle birleştiği zaman, hayalin maddeye dönüştüğünü görüyorsunuz. Ancak, sert etkiler altında yanılgıları ve kayıpları işaret ediyor. Bu nedenle tedbirli davranmak gerek. Mesela yaptığınız işle ilgili geleceğe yönelik düşünceler içine girdiğiniz sırada bambaşka hayaller içine girebilir ve farklı ilavelerin çok iyi olacağını düşünebilirsiniz. Bunun üzerine harekete geçtiğiniz zaman hesapta olmayan sorunlar çıkabilir ve hayal ettiğiniz gibi olmadığını anlayabilirsiniz. Tabii bu sırada hem maddi, hem de manevi açıdan kayıplarınız olabilir. Veya çok hoş fırsatlarla karşılaştığınız halde karamsar düşünceler içinde olumsuz hayaller kurabilir ve olmayacağını düşünerek harekete geçmezsiniz. Tabii bunun sonucunda da yanılmış olduğunuzu anlamanız mümkün ve bu kez pişmanlık duygusu ortaya çıkar.

Bu örnekler karşısında ‘‘Peki ne yapacağız’’ diye şaşırabilirsiniz. Hiç şaşırmayın ve kararsızlık duymayın. Sadece hayallerinizi içinde bulunduğunuz koşulların üzerine oturtarak aklınızı kullanın. Olmayacak hayallerin peşinden koşmayın. Sezgilerinizi kullanırken aklınızı unutmayın. Hayallerinizi aklınızla bütünleştirmeyi başarabilirseniz, bu dönemi çok iyi kullanabilirsiniz, diyorum, Yasemin'ce...

FAX: 0 (212) 677 01 57

E-MAİL: yboran@hurriyet.com.tr

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI