Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Büyüyen Hayaller

Bir süredir hayal gücümüz harekete geçmiş durumda. Hem de 1999'dan bu yana. 2000'de ise, Jüpiter de işin içine karıştı ve Neptün'ün etkisini büyütmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz Temmuz ve Ağustos ayları Jüpiter-Neptün arasında etkileşim dönemiydi. Tabii Jüpiter bütün parlaklığı ile Neptün'ü harekete geçirdi. Fakat bu durum uzun sürmedi. Zaten bu birinci geçişti.

Şimdi bunlardan pek bir şey anlamadınız sanırım. Daha fazla açıklayayım. Neptün çok yavaş hareket ediyor. Jüpiter ise çok daha hızlı. Bu nedenle Neptün ile açı yaptıktan sonra hızla ilerledi fakat sonra geri döndü ve şu sıralarda tekrar birbirlerine açı yapıyorlar. ‘‘İyi yapsınlar, ne olacak yani’’ demeyin. Çünkü Türkiye'nin burcu Akrep ve Güneş Akrep'in tam 05 derecesinde duruyor. Neptün ise, şu sıralar 04 derece Kova'da. Yani Türkiye'nin Güneş'ine 90 derecelik sert açı yapıyor.

‘‘Tamam anladık da bütün bunlar ne demek?’’ diye sabırsızlandığınızı görür gibiyim. Pekala astrolojik açıklamaları bir tarafa bırakıp işin yorum kısmına geçelim.

Geçiş yapan Neptün Türkiye'nin sekizinci evinde bulunuyor. İntiharlar, zehirlenmeler ve ilaçlar gibi konuları da yöneten Neptün, Türkiye'nin Güneş'ine sert etki yaptığı için zaten bu konuların gündeme geldiğini hatırlıyoruz. 1999'dan bu yana Neptün Türkiye'yi etkiliyor. Şimdiyse Jüpiter'in büyüttüğü Neptün etkisinin ikinci dönemi. Geçiş yapan Jüpiter ise, Türkiye'nin Mars'ını harekete geçirmiş durumda. Tabii bu durum çok ilginç. Çünkü geçmişe ait atalarından getirdiği bilginin uyanacağını işaret ediyor. (Sürecek)

FAX: 0 (212) 677 01 57

E-MAİL: yboran@hurriyet.com.tr

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI