Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Merkür Yay Burcunda

Merkür'ün Yay burcuna girmesiyle birlikte bugünden itibaren son derece hareketli bir dönem başlıyor. Yay burcundaki Merkür, zihinsel ve fiziksel açıdan hareketliliği sembolize ediyor. Kısa ya da uzun yolculuklarla birlikte çeşitli projeler üretmek ve birden fazla konuyla ilgilenmenizi sağlayacak. Ateşin değişken burcu olan Yay'daki Merkür, özelliklerini son derece aktif bir biçimde sergileyecek. Bu devre içinde hem sosyal faaliyetler hareketlenecek hem de iletişim gerektiren bütün alanlarda yeni fikirler ortaya çıkacak. Merkür'ün Yay burcuyla birleşen özellikleri, hızlı bir seyahat döneminin başladığını gösteriyor. Fakat bu seyahatler sadece şehirler arası ya da ülkeler arası olmayıp kendi içinize de yolculuk yapabileceğiniz anlamına geliyor. Böylece hem felsefi alanda yoğun bir hareketlilik gözlemlenecek hem de seyahatler açısından yepyeni atılımlar ortaya çıkacak.

İyi niyet ve açık sözlü yaklaşımlara kolaylık getiren gökyüzünün bu konumu, grup çalışmaları açısından son derece olumlu. Yapılacak ekip çalışmalarının performansı yüksek olacağı gibi uyumlu olacağını da söylemek mümkün. Merkür-Pluton ilişkisi sonucunda, hem alınacak kararlar, hem ilişkiler, hem de eğitim alanında köklü ve beklenmedik durumlar açığa çıkabilir.

Gökyüzünün bu konumundan başta Yaylar ve İkizler olmak üzere; Koç, Aslan, Terazi, Kova, Başak ve Balıklar etkileniyor. Sahip oldukları şuur, anlayış ve beklentiler doğrultusunda sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirler.

FAX: 0 (212) 677 01 57

E-MAİL: yboran@hurriyet.com.tr

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI