Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Venüs burç değiştiriyor

Bugünden itibaren Venüs Akrep Burcu'nda dolaşmaya başlıyor. Venüs, bu konumda pek rahat olmadığı için özelliklerini Boğa veya Terazi'de olduğu gibi parlak biçimde sergileyemez.

Mesela, Venüs'ün bilinen sevgi enerjisi, Akrep Burcu'ndayken sahiplenen, kıskanan, ihtiraslı bir sevgiye dönüşür. Tabii bu durum özellikle aşk ilişkilerini zorlayacak demektir.

Akrep Burcu’ndaki Venüs, uçarı bir aşık, gösterişli lükslerden zevk alan, çıkarlarını önde tutmaya meraklı bir tip ortaya çıkartır. Tabii bu durum, Venüs Akrep Burcu'nda doğanlar için geçerli.

Gökyüzünün bu konumu, sanatsal faaliyetlerin, çıkar mücadelelerine dönüşebileceğine işaret ediyor. İlişkiler, parasal yararlar sağlamak üzere kurulabilir ve planlanabilir.

Bu devre içinde kıskançlıktan doğan kavgalar, hınç almalar ve tatsızlıklar ortaya çıkabilir ve bütün bunları besleyen Venüs, ihtirasların yöneticisi şekline dönüşür.

Venüs'ün Akrep Burcu’na girdiği şu sıralar Kova'daki Neptün'le sert bir bakış açısı oluşturacak. Bu da aşk ve parasal konularda hayaller ve fanteziler yaratılmasına neden olacak. Tabii sanatsal faaliyetleri de unutmamak gerekiyor. Fakat, aynı zamanda Mars'ın olumlu etkileri, yüksek bir performans sergilenmesine ve karışıklıkları çözümleyebilecek bir enerji verecek.

Gökyüzünün bu konumu, aşk arzularını yükselteceği gibi aşırı yemek yeme eğilimi, zevk ve eğlenceye düşkünlük, uçarılık, tembellik ve tatminsizlik duygularını da açığa çıkarabilir.

(Sürecek)

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI