Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Bin yılın aşığı aranıyor!

Bu başlığı gördüğüm anda aklıma kimler geldi, kimler... Leyla ile Mecnun, Yusuf ile Züleyha, Kerem ile Aslı, Ferhat ile Şirin... Aslında bin yılı düşünecek olursanız, on kere yüz yıl eder. Ve bu süre içinde yeryüzüne gelip geçen aşıkları saymaya kalkarsak sadece adlarından bir kitap olur. Ama burada maksadımız ne bu aşıkları saymak, ne de bunların arasından en aşık olanı seçmek...Elbette bir seçim söz konusu. Fakat, seçim sadece bin yılın son aşığını bulmak için!

Evet, Zeki Alasya-Metin Akpınar ikilisinin oynadığı ‘‘Güle Güle’’ adlı film, ‘‘bin yılın son aşığı’’ adlı bir yarışmanın doğmasına yol açar.Filmin en etkileyici sahnelerinden biri filmin kahramanlarından Galip'in Rosa'ya yazdığı veda mektubunun okunduğu sahnedir. Filmin yapımcıları Galip'in mektubundan yola çıkarak yarışmayı düzenlemeye karar vermişler. Katılımcılardan beklenen, aşklarını en zarif ve en güzel biçimde ifade etmeleri. Hangisinin en iyisi olduğuna Sakıp Sabancı, Zeki Alasya, Ayşegül Aldinç, Meltem Cumbul ve Yılmaz Erdoğan karar verecek. Sonuçlar 14 Şubat Sevgililer Günü'nde açıklanacak. Duygularını en güzel ifade edebilen ‘‘Bin yılın son aşığı’’nı sevgilisiyle birlikte Küba'da rüya gibi dört gün bekliyor.İlgilenenler www.gule-gule.com ya da gulegule.com.tr internet adresine gönderebilir, 0212 293 46 79 nolu faksa veya UFP Hariciye Konağı sok. 11/5 Park Ap. Güşümsuyu/İst. adresine postalayabilirler.

Bence, bu yarışma maddenin katılığından daha ince duygulara yöneltecek, diyorum Yasemin'ce...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI