Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Uçurulan cisimler; Levitasyon (2)

b-Aztek ve İnka rahiplerinin, Ses ile Levite Edilen Diskler İle Havada Uçmaları:

Eski Meksika ve İnka bilge rahipleri, özel sesler çıkararak, büyük altın diskleri havada uçurabilmekteydiler. Hatta bazı büyük diskler üzerine oturarak, çıkardıkları özel seslerle diskle birlikte havada dolaştıkları birçok kaynaklardan anlaşılmaktadır.

c-Babil Rahiplerinin, Ağır Kütleleri Ses Gücü İle Levite Edişleri:

Eski çağların en akıllara durgunluk verici öyküleri, bilgelerin yerçekimini yenerek insanlarla eşyayı havalandırmaları üzerinedir. François Lenormant, bir kitabında eski Babil rahiplerinin birtakım sesler çıkararak yüzlerce adamın kaldıramayacağı kadar ağır kayaları havalandırabildiklerini yazar.

Baalbek böyle mi kurulmuştu? Baalbek terasını kuranların en dipte bıraktıkları dev çaptaki düz taş; 21m boyunda, 4,8m. eninde, 4,2m, kalınlığındadır. Bunu yerinden oynatmak için 40 bin işçinin bir arada çalışması gerekir.

Babilonya'nın taş levhalar üzerindeki bazı yazıları, sesin kayaları havaya kaldırabildiğini belirtiyor. İncil'de Jeriko'nun taş duvarlarının, ses dalgalarının etkisiyle yıkılıp göçtükleri yazılmaktadır.

(Sürecek)X
YAZARIN DİĞER YAZILARI