Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemince

Yasemin BORAN

Venüs burç değiştiriyor

Bir süredir Aslan burcunda dolaşmakta olan Venüs bugün Başak burcuna giriyor. Gökyüzünün bu konumu aşk arzularını yükseltirken, tedbiri elden bırakıp pek uygun olmayan kişilere aşık olmaya neden olabileceği gibi duygularınızı ifade etmenize de engel olabilir. Yani sevdiğiniz kişiye içinizden yükselen duyguları açıklamakta sıkıntı duyabilirsiniz. Tabii bunun sonucunda anlaşılamamanın yaratacağı karamsarlığa kapılmanız mümkün. Çünkü Venüs, astrolojik açıdan zayıf konumda bulunuyor.

Gökyüzünün bu konumundan en fazla etkilenenler öncelikle Başaklar. Özellikle Venüs'ü Başak burcundayken doğan Başaklar bu devre içinde aşk duygusunun giderek kabardığını hissedecekler. Bununla birlikte anlayışlı ve sevecen bir tavır içine girerek kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Başaklar'ın dışında yakınlık derecesine göre Aslan, Terazi, Yengeç ve Akrepler'in de doğum anında Venüs'ü Başak burcunda duruyor olabilir. Böyle bir durum varsa, Venüs'ün Başak burcuna girmesinden Başak burcunda doğanlar kadar çok etki alacaksınız demektir. Yani bütün bu anlatılanlar sizin için de geçerli olacak.

Gökyüzünün bu konumundan olumlu etkilenen Boğa ve Oğlak, Akrep ve Balıklar, çok daha anlayışlı ve olumlu davranacakları bir döneme giriyorlar. Boğalar ve Akrepler bir süredir karamsar ve olumsuz hallerinden çıkıp çok daha anlayışlı ve iyimser bir tutum içine girecek, hem aşk, hem de parasal konulara yönelik istekleri yükselmeye başlayacak.

Olumsuz etkilenen Yay ve İkizler'in parasal harcamalarına dikkat etmeleri gerekiyor.

Ayrıca sevdiğinize karşı anlayış ve ilginiz zayıflayabilir.X

YAZARIN DİĞER YAZILARI