Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Merak ettiklerimiz

Memişoğlu

29 derece 36 dakika ile Güneş'iniz Oğlak Burcunda kalmış. Dolayısıyla burcunuz Oğlak.

Şebnem ÖZMEN

Doğum yerinizi bildirmediğiniz için yükselen burcunuzu tesbit edemedim. Ancak, Güneş'iniz burcun ilk on günlük devresinde bulunuyor. Yani 8 derece Boğa. Ay ise, Akrep Burcundayken doğmuşsunuz. Fakat, Güneş-Ay arasında zıt açı yok. Jüpiter size şans ve iyi bir evlilik anlayışı veriyor. Karşı cinsle ilişkileriniz olumlu olur. Neptün ise, hayal gücü ve yaratıcılık veriyor. Şu sıralarda biraz gergin olmanız gerek. Özellikle duygusal gerilim ve farklı istekler duyabilirsiniz.

İpek

Astrolojik haritanızın çıkartılması için doğum günüzü, ay ve yıl olarak yazmalı ve doğum yerinizi de belirterek 0212 677 01 57 nolu faksla veya mektup yazarak göndermelisiniz.

Şirin Özkarslı

‘‘Tılsımdan Takıya’’ adlı kitap Prof. Dr. M. Zeki Kuşoğlu'nun kolleksiyonu ve yazılarından oluşuyor. Pimapen Kültürevi tarafından Cumhuriyetimizin 75. yılı anısına bir kültür hizmeti olarak hazırlanmış. Kitapçılarda bulamadıysanız Pimapen Kültürevi'nden isteyebilirsiniz. Adresi: Halaskargazi Cad. No: 263/265 80220 Osmanbey-İstanbul Tel: 0212 296 90 36

Özlem Özkaner

Sizin yükselen burcunuz Kova. Ay ise Akrep burcundayken doğmuşsunuz. Aynı anda Neptün kavuşum yapıyor. Bu durum hassasiyetinizi ve sezgilerinizi arttırıyor. Rüyalarınız ve ön görüşleriniz ilginç olmalı. 1991 yılında Pluton tam Ay'ınızın üzerine gelmiş ve aynı zamanda Güneş'inizi de sert etkilemiş. Hayatınızda köklü değişikliklere neden olan olaylarla karşılaşmış olmalısınız. (Annenizin ölümü de bunlardan biri) Ancak, Güneş güçlü konumda bulunduğu için, Jüpiter'in de olumlu etkisiyle her türlü sorunun üstesinden gelebileceğiniz gücü size veriyor. Ayrıca, Satürn'de duygularınızı disipline ediyor. Böylece kararlı, mücadeleci ve dirayetli biri olmanızı sağlıyor. Bu yıl sizin için çok daha olumlu ve güzel bir yıl olacak. Sürpriz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ve evlenmeye karar verebilirsiniz.X

YAZARIN DİĞER YAZILARI