Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Merak ettikleriniz

Rumuz: Tuhaf rüyalar

Şu sıralar Neptün doğum anındaki Ay'ınıza etkiler gönderiyor. Bu nedenle rüyalarınız zenginleşmiş. Fakat doğum anında aldığınız etkiler de zaten duyarlı ve sezgileri yüksek biri olduğunuzu gösteriyor. Şimdi Neptün'ün etkileriyle algılamanız daha da yükselmiş. Endişe edilecek bir şey yok. Fakat zaman zaman bilinçaltınız rüya aracılığıyla ortaya çıkıp sizi rahatsız edebilir. Bundan rahatsızlık duymak yerine çözümlemeye çalışın. Aslında bu durum sizin bir geçiş döneminde bulunduğunuzu gösteriyor. Geçmişte kalan ve unuttuğunuz birtakım baskı yaratan unsurların çözülmesi biçiminde bu durumu değerlendirebilir ve yepyeni bir kişilik oluşturabilirsiniz. Yani dünyaya başka bir gözle ve anlayışla bakabilirsiniz. Bunu yapabilmek tamamen sizin elinizde. Algılamalarınızdan ve rüyalarınızdan endişe duymak yerine kendinizi tanımak ve kendinizle ilgili gereken değişiklikleri yapmak için kullanabilirsiniz. Düşüncelerinizi, öğrenmeye ve anlamaya yöneltin.

Rumuz: Sevgi Çemberi

Yükselen burcunuz Akrep. Ayrıca Merkür'ün konumu sizin son derece zeki biri olduğunuzu gösteriyor. Zaten anlattığınız sıkıntıların bir kısmı zekanızın yarattığı bir durum. Tabii bu arada Satürn'ün etkisini unutmamak gerek. Satürn, astrolojide ‘‘büyük öğretmen’’ olarak anılır. Kişinin çeşitli tecrübeler yaşayarak gelişmesini ve büyümesini sağlar. Şu sıralar yaşlı kişilerin sizi sevgileriyle bunaltması ya da sizin durumunuzu bu biçimde algılamanızın nedeni Satürn'den kaynaklanıyor. Artık değiştirmeniz gereken bazı davranışları ve ilişkilerinizi gösteriyor. Tabii bütün bunlarla birlikte vazgeçmeniz gerekenlerden de kurtulmanız gerektiğini gösteriyor. Ancak bütün bunları yapabilmek size çok zor gelecek. İşte bu noktada zekanıza güvenebilir ve yapmanız gereken ne varsa bütün bunları gözden geçirip doğru davranışı bulabilirsiniz. Endişe, şüphe ve kuruntulardan uzaklaşıp ne istediğinizi düşünün. Nasıl olmak ve ne yapmak istiyorsunuz. Dikkatinizi bu sorulara yönelttiğiniz zaman, Satürn enerjisini doğru biçimde kullanacaksınız.

Rumuz: Bir Terazi

Terazi burcunun ilk derecelerinde doğduğunuz için sizi Venüs yönetiyor. Yani Terazi burcunun sizin de söylediğiniz gibi hemen bütün özelliklerini gösteriyorsunuz.

Daha önce geçirmiş olduğunuz zorlu dönemin devam ettiğinden yakınıyorsunuz, ancak bu duygudan artık kurtulup dikkatinizi önünüzdeki günlere çevirmenin zamanı çoktan geldi. Çünkü, sonderece güçlü enerjilerin etkisini isteklerinize yöneltebilir ve mektupta belirtmemi istemediğiniz şeyi elde edebilirsiniz. Bunu sağlamak için bütün dikkatinizi isteğinize yöneltmeniz yeterli. Geçmişte kalan zorlu tecrübelerinizi düşünerek endişe etmekten vazgeçin. Zaten sizin de sözünü ettiğiniz ilginç gelişmelere dikkatinizi yöneltecek olursanız, Uranüs'ün devam eden etkisini ve Pluton'un değişim gücünü olumlu bir biçimde kullanabilirsiniz.

Önünüzdeki ilk hafta içinde kafanız karışacak. Hemen karar vermeyin ve bu dönemin geçmesini bekleyin. Daha sonra gelişmeler son derece hızlı ve istediğiniz gibi olacak. beklediğinizi elde edeceksiniz. Yeter ki, endişelerden uzaklaşın.


 
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI