Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yasemin'ce

Yasemin BORAN

Çok korkuyorum

Akşam biraz erken yatmıştım. Amacım yattığım yerde biraz kitap okuyup sonra da erkenden uyumaktı. Kitabı okumaya henüz başlamıştım ki, göz kapaklarım ağırlaştı. Zorlukla uzanıp ışığı kapattım ve yorganı kafama çektim. Birden içimi kaplayan bir huzursuzlukla yarı uykulu yattığım yerde doğruldum birden bire yatağımın hemen yanıbaşında duran karaltıyı gördüm. Aslında karaltı denemezdi. Düpedüz orada biri duruyor ve bana bakıyordu. Hayal gördüğümü düşünüp gözlerimi kapattım. Tekrar açtığımda hala orada duruyordu. Panik halde uzanıp ışığı yaktım ve yatağın içinde oturdum. Tekrar baktığımda yoktu. O kadar korkmuştum ki, sabaha kadar ışığı yakıp oturdum.

Doğum anındaki Güneş'iniz şu sırada Neptün etkisi altında bulunuyor. Bu durum hayal gücünüzü ve imajinasyon yeteneğinizi harekete geçiriyor. Ayrıca doğum anındaki etkiler de sezgilerinizin ve hassasiyetiniz güçlü olduğunu gösteriyor. Üstelik anlattığınız rüyaların zenginliği de Neptün etkisinin güçlü olduğunu gösteriyor. Söylediğiniz gece Neptün'ün dışında Ay etkisi aldığınız da görülüyor. Bütün bunlar birleştiği zaman bilinçaltının bilinç üstüne çıkmasına neden olur. Ayrıca, anlattığınız olayın öncesinde ve sonrasında benzer bir durumla karşılaşmadığınız için aslında anlattığınız türden korkulacak bir durum olmadığını belirtmek istiyorum. Bir anlık yakaladığınız farklı titreşim alanı olabileceği gibi, aşırı yorgunluk hallerinde ortaya çıkan, uykuyla uyanıklık arasında algılanan farklı şuur hali de olabilir. Ancak, hangi durum söz konusu olursa olsun, korkularınızı büyütmenize neden olacak bir durum yok. Bu enerjileri yaratıcı biçime dönüştürebilir ve sanatla ilgili uğraşlarınızı yoğunlaştırarak benzer durumlar yaşamaktan uzaklaşabilirsiniz.

MİNİYLE MİKİ

Sizin yükseleniniz Aslan, onunki Kova. Üstelik yükselen burç derecelerinizde iki derece farkla üst üste duruyor. Yani iki haritayı bir biri üstüne kapattığınız zaman yükselenleriniz üst üste geliyor. Bu durumda aranızda güçlü bir çekim ve aşk meydana gelecektir. Yalnız siz, kendi içinde çatışmalar yaşayan, kolay kuruntulara kapılan biri olmalısınız. Düşüncelerinizin doğru olup olmadığını araştırmadan (Öyleymiş gibi) davranabilen birisiniz. Tabii bu tutumunuz hem arkadaş ilişkilerinizi hem de sevdiğinizle aranızdaki ilişkiyi zorlaştıracaktır. Hayallerinizi ve düşüncelerinizi onunla kolayca paylaşabilirsiniz. Çünkü, onun Ay'ı sizin hem Merkür hem de Mars'ınıza güzel açı yapıyor. Zaten siz de bunun farkındasınız. Artık ona açılmanın ve rahat olmanın zamanı geldi. Endişelerinizden uzaklaşmak için gayret gösterin. Beraberliğinizi evlilikle noktalayabilirsiniz.

CANAN-MERSİN

Yükselen burcunuz Akrep. Güneş'iniz ateş gurubunun elemanı olduğu halde sakin ve içine kapanık bir tutum içinde bulunmanız nedeni yükselen burcunuzdan kaynaklanıyor. Üstelik Merkür de Balık burcunda durduğu için suyun etkisi oldukça kuvvetli bir biçimde ortaya çıkıyor. Yani su, ateşin gücünü azaltıyor. Ancak, bu durum hayatınıza zorluk getirmez. Sadece tipik ateş karakteri göstermezsiniz. Yani burcunuzun etkisini bire bir sergilemezsiniz. Buna karşılık çok daha kararlı bir tavır içinde bulunabilir ve sorunlarınızı kendi içinizde çözümlemek yoluna gidebilirsiniz. Şu sıralarda yaşadığınız sorunlar geçici. Nisan'ın 20'sinden sonra tamamen rahatlayacaksınız.


 
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI