Gündem Haberleri

  Yaşça ben büyük, yazıca o büyük

  Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  01.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Önceki gün hayatını kaybeden Halit Çapın dün toprağa verildi. Çapın için ilk tören saat 15.00’te Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde yapıldı.

  Çapın’ın cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Topkapı Kozlu Mezarlığı’na defnedildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ndeki törende konuşan Halit Kıvanç, şunları anlattı: "Biz Abdi İpekçi’nin, Milliyet Gazetesi’nin iki Halit’iydik. Aramızda 10 yaş vardı. Futbol takımında iki Ahmet olursa, birine büyük diğerine küçük denir. Halit Çapın öyle yazardı ki yaşça ben büyük, yazıca o büyük olurdu. Abdi İpekçi’nin magazinden ve spordan sorumlu yardımcısıydım. Halit’in röportajları önüme geldiğinde en mutlu insan ben olurdum. Çünkü bu büyük röportaj yazarının yazısını kendisinden sonra ilk ben okurdum. Beni zamansız yalnız bıraktı."

  Kıvanç, Çapın’ın kızı Berfu’ya da, "Türkiye’nin tarihinde güzeller güzeli yazılar yazmış bir baban ve hálá güzel bir annen var. Bu arada, anne olmanın güzelliğini kendisi anne olmadan dünyaya duyuran bir de teyzen var" diye seslendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı